Ta giełda kryptowalut ma szansę przegonić wszystkich! A to altcoin, na którego stawiam - mówi Arthur Hayes | Wiadomości | CrypS.

Ta giełda kryptowalut ma szansę przegonić wszystkich! A to altcoin, na którego stawiam – mówi Arthur Hayes

Karolina Zawodnik
Ten altcoin może mocno urosnąć

Założyciel oraz były dyrektor generalny BitMEX-a – Arthur Hayes – przedstawił swoją opinię na temat platformy, która jego zdaniem może stać się największą giełdą instrumentów pochodnych w całej przestrzeni kryptowalut – zarówno scentralizowanej, jak i zdecentralizowanej. Obok omówił także aktualną sytuację na rynku oraz wskazał, w co warto inwestować.


  • Według Arthura Hayesa platforma Pendle może stać się liderem wśród kryptowalutowych giełd, ponieważ wprowadza ona innowację w segmencie stóp procentowych,
  • Obok przedsiębiorca ten przedstawił bycze prognozy dla bitcoina (BTC) oraz filecoina (FIL).

Ta giełda może stać się liderem w branży

Popularny inwestor opowiedział o tym, na jakie projekty osobiście stawia podczas aktualnej hossy. Okazuje się, iż duży potencjał widzi on w stosunkowo młodej platformie, która pozwala swoim użytkownikom na tokenizację i sprzedaż przyszłych zysków. W jego opinii ma ona duży potencjał do tego, aby osiągnąć sukces ze względu na to, że niesie innowację w przestrzeni stóp procentowych. 

Arthur Hayes wyjaśnił, że Pendle zamierza zaprezentować swoją wersję lewarowanego swapu stóp procentowych. Mówiąc o tym, dodał, iż wierzy w to, że platforma ta może stać się największą giełdą instrumentów pochodnych w całej przestrzeni kryptowalut, jeśli uda jej się zbudować krzywe dochodowości w ekosystemie dla bitcoina, ethera i innych altcoinów. 

Pendle posiada także swoją natywną kryptowalutę, widniejącą pod tą samą nazwą – pendle (PENDLE). W chwili pisania tego tekstu handluje ona w okolicy 2,64 dol. za monetę. Z kapitalizacją rynkową przekraczającą 628 mln dol. zajmuje ona dopiero 126 pozycję w rankingu największych kryptograficznych projektów. 

BTC i FIL z potencjałem wzrostu

Były CEO BitMEX-a przedstawił także prognozy na temat czołowej kryptowaluty. Należy przypomnieć, iż ta ustanowiła w ubiegłym tygodniu nowy rekord cenowy na poziomie 73,7 tys. dol. Obecnie jednak jej cena znajduje się w okolicy 63,7 tys. dol. W opinii Arthura Hayesa trend spadkowy pozostaje jednak chwilowy. Prognozuje on, iż kryptowaluta ta dotrze do poziomu 1 mln dol. za monetę tak szybko, jak udało jej się osiągnąć poziom 70 tys. dol. 

Zdaniem wspomnianego przedsiębiorcy, wyobraźnia ludzi jest obecnie ograniczona. Według założyciela BitMEX-a znajdujemy się dopiero na początku wielkiej hossy bitcoina. Liczy on na to, iż BTC odnotuje ogromne wzrosty w nadchodzącym okresie. 

Obok inwestor ten rzuca także światło na stosunkowo mało znanego altcoina – filecoin (FIL). Ten plasuje się obecnie na 29 pozycji wśród największych kryptowalutowych projektów pod względem kapitalizacji rynkowej. Arthur Hayes wyjaśnił, że jego wcześniejsze przewidywania na temat wirtualnych walut związanych ze sztuczną inteligencją (AI) się sprawdziły. 

kurs FIL
Kurs FIL/USD. Źródło: tradingview.com

Inwestor ten wyraził wysoce optymistyczne oczekiwania wobec sieci służącej do przechowywania plików typu peer-to-peer (P2P) Filecoin ze względu na potencjalne wykorzystanie jej przez firmy zajmujące się AI, jako narzędzia do przechowywania danych. W jego opinii dopiero zaczynamy być w bańce sztucznej inteligencji, a modele szkoleniowe AI wymagają bardzo dużej ilości danych. 

Ten altcoin może mocno urosnąćreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.