Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [2.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [2.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 2.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 2 września

Spis treści:


DOJ zażądał dokumentów od CEO Binance – Changpenga Zhao

Amerykańska prokuratura poprosiła Binance o dostarczenie dokumentów szczegółowo opisujących jej kontrole zapobiegające praniu pieniędzy, a także wiadomości z udziałem CEO firmy, Changpenga „CZ” Zhao. Czytaj więcej: DOJ zażądał dokumentów od CEO Binance – Changpenga Zhao


KyberSwap zhackowany na poziomie frontendu

1 września programiści KyberSwap wykryli podejrzaną aktywność na poziomie frontendu. Zamykając interfejs w celu zbadania sprawy, odkryli złośliwy kod w narzędziu Google Tag Manager (GTM). Exploit wstawiał fałszywe zatwierdzenie transakcji, co pozwalało hakerom na wypłacenie środków użytkowników na ich adresy. Zespół zrestartował interfejs niecałe dwie godziny później, usuwając złośliwy kod z GTM.

Łącznie użytkownicy stracili 265 000 USDC, jednak platforma zobowiązała się w pełni zrekompensować straty. Czytaj więcej: KyberSwap zhackowany na poziomie frontendu


Tajlandia zaostrza przepisy dotyczące reklam kryptowalut

W czwartek weszły w życie surowsze zasady regulujące reklamę kryptowalut w Tajlandii. Nowe ograniczenia zabraniają umieszczania fałszywych lub przesadzonych informacji o firmach kryptowalutowych, takich jak zawyżone liczby użytkowników, i obejmują wymóg dodawania wyraźnych ostrzeżeń o ryzyku związanym z inwestowaniem w cyfrowe aktywa. –> źródło: Coindesk


Indonezja stworzy własną giełdę „kryptowalut” do końca roku

Rząd Indonezji planuje utworzyć giełdę „kryptowalut” do końca 2022 roku. Tak wynika z raportu DealStreetAsia, który powołuje się na słowa ministra tego kraju. Giełda będzie notować firmy z branży aktywów cyfrowych. Chodzi chociażby o niektóre z 25 giełd, które otrzymały licencje od indonezyjskiego finansowego regulatora Bappebti. –> Coindesk


Tekst rozporządzenia MiCA będzie gotowy do 6 tygodni

Niemiecki europarlamentarzysta Stefan Berger przekazał, że ostateczny tekst unijnej dyrektywy MiCA (Markets in Crypto Asset) ukaże się za 4 do 6 tygodni. Po opublikowaniu przepisów do ich wejścia w życie upłynie jeszcze 18 miesięcy.

Rozporządzenie ustali standardy dla rynku kryptowalut, według których będą działać regulatorzy finansowi z poszczególnych państw członkowskich.

Czytaj więcej: Tekst rozporządzenia MiCA ukaże się za 6 tygodni


Główny strateg JP Morgan poleca sprzedać kryptowaluty

David Kelly, globalny strateg w JP Morgan Asset Management, poradził inwestorom sprzedać kryptowaluty i ryzykowne aktywa i wykonać zwrot się w stronę akcji spółek value i obligacji. W rozmowie z Bloombergiem stwierdził, że w obecnych warunkach bezpieczniejszym wyjściem jest nastawienie się na średni i długi termin inwestycji.

Gospodarka jedną nogą jest już w recesji, a drugą stawia na skórce banana – stwierdził analityk.

Czytaj więcej: Strateg JP Morgan zaleca pozbyć się kryptowalut


Trezor umożliwia zakup kryptowalut razem z MoonPay

Producent portfeli sprzętowych Trezor poinformował o integracji z usługą MoonPay, która pozwoli użytkownikom kupować i sprzedawać kryptowaluty i tokeny NFT za pomocą kart debetowych, kredytowych i innych metod płatności. Aktywa będą trafiały prosto do urządzenia.

Czytaj więcej: Portfel Trezor umożliwia zakup kryptowalut za pośrednictwem MoonPay


Crypto.com wycofuje się z rozmów o sponsoringu UEFA

Jak poinformował portal SportBusiness, giełda Crypto.com wycofała się w ostatniej chwili z pięcioletniej umowy sponsorskiej z UEFA, w ramach której miała przekazywać około 100 mln dolarów rocznie. Logo platformy nie znajdzie się więc na stadionach podczas meczów Ligi Mistrzów.

Crypto.com zostaje jednak jednym ze sponsorów tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze oraz partnerem włoskiej Serie A. –> źródło: Cryptonomist


Compass Mining opuszcza Gruzję

Compass Mining zamknie swoje dwa hotele górnicze w Gruzji, w których oferował kolokację 5000 koparek kryptowalut o mocy 15 MW. Sprzęt zostanie przeniesieniu do centrów wydobywczych w Teksasie. Przeprowadzka zajmie około miesiąc czasu. –> źródło: The Block

sytuacja na rynku kryptowalut 2.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.