Główny strateg JP Morgan zaleca pozbyć się kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Główny strateg JP Morgan zaleca pozbyć się kryptowalut

Mariusz Przepiórka
bitcoin

Główny globalny strateg w JP Morgan Asset Management David Kelly powiedział, że inwestorzy powinni wyjść ze swoich inwestycji w kryptowaluty. Analityk JP Morgan podzielił się swymi przewidywaniami w serwisie Bloomberg po przemówieniu przewodniczącego Fed Jerome’a Powella, które może zwiastować kolejne podwyżki stóp procentowych.


Kelly namawia inwestorów, aby skierowali się w stronę akcji o wysokiej wartości dodanej i nie myśleli krótkoterminowo o swoich inwestycjach, ale raczej w średnim i długim okresie. – Gospodarka jedną nogą jest już w recesji, a drugą stawia na skórce banana. Należy pamiętać, aby przeważać amerykańskie i międzynarodowe walory, a także akcje o stosunkowo niskich wskaźnikach ceny do zysków – powiedział Kelly.

Zalecenia Kelly’ego to efekt wystąpienia Powella w Jackson Hole, gdzie mówił o konieczności kontynuowania polityki wysokich stóp procentowych w celu przeciwdziałania inflacji. Wcześniej Rezerwa Federalna dwukrotnie podnosiła stopy o 75 punktów bazowych. Zdaniem analityka JP Morgan, Rezerwa Federalna przecenia siłę amerykańskiej gospodarki, a teraz czuje się winna wysokiej inflacji.

Rynek spodziewa się spowolnienia gospodarczego

Z drugiej strony, słowa Powella nie pozostawiły wiele miejsca na wyobraźnię i spowodowały silne spadki głównych amerykańskich indeksów. – Podejmujemy zdecydowane i szybkie kroki, aby moderować popyt, tak aby lepiej dopasować go do podaży, oraz aby utrzymać oczekiwania inflacyjne na stałym poziomie. Będziemy kontynuować te działania, aż będziemy mieć pewność, że zadanie zostało wykonane – powiedział Powell.

Z tego powodu Kelly uznał, że lepiej byłoby skupić się na akcjach lub obligacjach o długim terminie wykupu i unikać produktów spekulacyjnych, takich jak kryptowaluty.

Edward Moya, starszy analityk rynku w firmie Oanda, wskazał w niedawnej wiadomości e-mail do inwestorów, że takie agresywne podejście Rezerwy Federalnej może również wywołać spowolnienie gospodarcze. Moya odniósł się również do bitcoina, mówiąc: Bitcoin osłabił się po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej bez mrugnięcia okiem zapowiedział dalsze zacieśnienie polityki w celu obniżenia inflacji. Ryzykowne aktywa mają problemy, ponieważ walka Powella z inflacją nadal będzie agresywna, nawet jeśli jej kosztem będzie spowolnienie gospodarcze.

bitcoin
reklama
reklama