Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 19.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Następna wysoka kara dla Binance. Ugoda z CFTC oficjalnie zatwierdzona

Giełda Binance oficjalnie doszła do porozumienia z kolejną agencją z USA, która oskarżała ją o złamanie federalnych przepisów. W związku z tym firma musi zapłacić następną miliardową karę w ramach zawartej ugody. To nie był łaskawy rok dla tego podmiotu, to jest pewne.

Czytaj więcej: Binance zapłaci dodatkowe 2,7 mld USD kary w ramach kolejnej ugody

Peter Brand shortuje ether, a Digital Galaxy sprzedaje jego ogromne ilości

Doświadczony inwestor przedstawił mocno niedźwiedzią prognozę dot. kursu etheru i oświadczył, że przed weekendem zaczął go shortować. W ostatnim czasie także i dowodzony przez Mike’a Novogratza fundusz kryptowalutowy sprzedał swoje ETH za 24 mln USD.

Czytaj więcej: Znany inwestor obstawia spadek kursu ETH do 650 USD

Kolejny memecoin, o którym zaraz będzie głośno, wykręca potężne liczby

Sezon na psie memecoiny się nie kończy. Młody projekt, który pojawił się na rynku niecały miesiąc temu zdobywa coraz większą rzeszę fanów, a także doczekał się inspirowanej nim kolekcji NFT.

Czytaj więcej: Bonk ma już swojego następcę? Nowy memecoin od Solany skacze o 227 000% w miesiąc

Bitcoin czy Ether? Zapytaliśmy o zdanie ekspertów

Dwie największe kryptowaluty na rynku od dawna polaryzują członków tej społeczności ścierających się w licznych dyskusjach o to, która z opcji jest lepsza. Przygotowaliśmy więc zestawienie, w którym wskazaliśmy mocne i słabe strony obu ekosystemów. Co więcej, poprosiliśmy kilku ekspertów z naszego polskiego podwórka o podzielenie się swoją opinią w tej kwestii. Jedni byli bardziej probitcoin, drudzy za to stawiają na ETH, a inni opowiadają się jako ci stojący pomiędzy obydwoma kryptowalutami.

Czytaj więcej: Bitcoin czy Ethereum? W którą kryptowalutę zainwestować?

Przyszły rok to czas silnego wzrostu adopcji bitcoina

Założyciel i były dyrektor generalny MicroStrategy, który zalicza się do największych bitcoinowych byków na tym rynku, był wczoraj gościem w jednym z programów CNBC. Podczas rozmowy z Morgan Brennan opowiadał o czynnikach, które sprawią, że w 2024 roku jeszcze więcej instytucji zacznie stawiać na tę kryptowalutę. Saylor jest przekonany, że między innymi nowe przepisy dot. wliczania tego aktywa do bilansów firmowych poprawią adopcję BTC.

Następna firma składa wniosek o ETF na bitcoina, ale nieco inny niż wszystkie

Do wyścigu o zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na utworzenie funduszu giełdowego śledzącego cenę spot BTC dołączył nowy podmiot. Jest to firma zarządzająca aktywami, która mocno skupia się na inwestycjach w zakresie ochrony środowiska. Tak więc struktura jej ETF-a na największą z kryptowalut także ma na względzie dobro naszej planety.

Źródło: CryptoPotato

Kursy kryptowalut 19.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.