Znany inwestor obstawia spadek kursu ETH do 650 USD | Wiadomości | CrypS.

Znany inwestor obstawia spadek kursu ETH do 650 USD

Ethereum [ETH]

Znany i doświadczony trader Peter Brandt oczekuje, że kurs ETH spadnie to 650 USD. Jak na złość kryptowaluta drożeje!


Peter Brandt zakłada, że kurs ETH spadnie

Peter Brandt działa na rynku od lat 70. XX wieku. Mimo niemłodego wieku nie zamyka się na nowe aktywa i obserwuje też kryptowaluty.

Teraz ten senior rynku ma jednak złe wieści. Przynajmniej dla etherowych byków. Uważa, że ETH może spaść do 1000 USD, a następnie do 650 USD. Wskazał, że “jeśli klin rosnący [na wykresie] ETH” będzie dalej rozwijany i realizowany, cena etheru może spaść właśnie do wskazanych wcześniej poziomów.

Dodajmy, że zarówno „klin rosnący”, jak i „klin opadający” – bo o takich formacjach pisze analityk – to wzorce odwrócenia kursu, co oznacza, że po ich ukończeniu cena danego waloru podąża w przeciwnym kierunku. Oznaczałoby to sporą korektę na ETH.

Wcześniej Brandt stwierdził, że ETH to nie magazyn wartości i nie może być traktowany jak bitcoin.

Oczywiście przez ostatnie dni na wykresie ETH/USD widzieliśmy korektę, ale ta chyba już się zakończyła. Od wczoraj cena wzrosła o blisko 4% i dziś jeden ether kosztuje 2252 USD.

Galaxy Digital kontynuuje sprzedaż ETH

Jednocześnie jednak Galaxy Digital, fundusz Mike’a Novogratza, sprzedaje swoje ethery. Firma pozbyła się ostatnio 11 200 ETH, wycenionych na 24 miliony USD, które upłynniła na giełdzie Binance.

Użytkownik X, OnchainDataNerd, zauważył, że Galaxy Digital przesłało na Binance łącznie 31 437 ETH o wartości około 71 milionów USD.

Nie wiadomo, dlaczego firma sprzedaje swoje ETH. Możliwe, że w swojej strategii zakłada kupno większej liczby bitcoinów. Jeżeli bowiem SEC zatwierdzi w styczniu wnioski o powstanie ETF-ów na BTC, główna kryptowaluta może krótkoterminowo drożeć mocniej niż ETH.

Pamiętajmy jednak, że rynek lubi potem przelewać kapitał z “drogiego” bitcoina na “tani” ether. Do tego w maju na rynku mogą pojawić się ETF-y na ETH, co dodatkowo wzmocni pozycję rynkową Ethereum.

Sam Novogratz jest wczesnym inwestorem Ethereum – kupił 500 000 ETH w 2015 roku od Vitalika Buterina, kiedy ether kosztował mniej niż 1 USD.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.