Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.06.2024]

Kursy kryptowalut 19.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 19 czerwca 2024 r.


Spis treści:


SEC kapituluje w sprawie Ethereum. Świetna wiadomość dla branży kryptowalut

Branża kryptowalut ma kolejny powód do radości. Amerykańska SEC kapituluje w sprawie dochodzenia mającego na celu ustalenie czy ether jest towarem a może jednak papierem wartościowym. Dwa miesiące temu twórcy Metamaska, czyli firma ConsenSys, pozwali tę instytucję w związku z otrzymanym od niej wezwaniem Wells.

Czytaj więcej: Kurs ETH rośnie po wycofaniu się SEC z konfliktu z ConsenSys

Nvidia przegoniła Microsoft i Apple! Firma notuje kolosalne przychody dzięki AI

Kapitał z rynku kryptowalut migruje do sektora AI, bowiem tam widać ogromny wpływ tej rewolucji technologicznej na zyski podmiotów związanych z tą branżą. Najpierw Apple dokonało historycznego wyczynu, o którym pisaliśmy przed weekendem, a teraz marketcap Nvidii przegonił wszystkie inne spółki. Niesamowita historia pisze się na naszych oczach.

Czytaj więcej: Nvidia najcenniejszą spółką na giełdzie!

Rząd USA zmarnował 12 mld USD w bitcoinie sprzedając go za grosze

Założyciel oraz CEO najstarszego serwisu informacyjnego poświęconego bitcoinowi atakuje rząd Stanów Zjednoczonych. Chodzi o sprzedaż blisko połowy posiadanych przez nich cyfrowych monet po zniżce wynoszącej 97%.

Czytaj więcej: Rząd USA sprzedał ponad 180 000 BTC po zaniżonych cenach. “Roztrwonili bogactwo pokoleń” – pisze CEO Bitcoin Magazine

Premier Czarnogóry był pierwszym inwestorem Terraform Labs

Zastanawialiście się kiedyś, co generalnie mogło zaważyć o tym, że na drodze ucieczki Do Kwona przed organami ścigania pojawiła się Czarnogóra? Okazuje się, że były szef Terraform Labs miał tam niezłe układy, które wyszły na jaw przy okazji zamknięcia sprawy sądowej dot. firmy przeciwko SEC.

Czytaj więcej: Dlaczego Do Kwon ukrywał się akurat w Czarnogórze? Na jaw wychodzą nowe fakty

Elon Musk będzie miał własną “fabrykę AI”. Zostanie zbudowana przez dwóch gigantów

Jak wiadomo, plany CEO Tesli dot. przejęcia dominacji na rynku sztucznej inteligencji są bardzo ambitne. Musk nie ukrywa, że chce zrzucić z podium OpenAI za pośrednictwem swojego chatbota Grok. Okazuje się teraz, że specjalnie w tym celu dwóch gigantów z rynku technologicznego zbuduje specjalną “fabrykę AI”, która będzie zasilać konkurenta ChatGPT.

Giełda Kraken dała się oszukać na 3 mln USD

Druga największa amerykańska giełda kryptowalut dała się niestety przechytrzyć hackerowi, który sam się zgłosił do jej oddziału bezpieczeństwa. Jak przekazano, utracono środki znajdujące się bezpośrednio “w skarbcu platformy”, a wszystkie portfele klientów pozostają nienaruszone i bezpieczne.

 

Kursy kryptowalut 19.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.