Dlaczego Do Kwon ukrywał się akurat w Czarnogórze? Na jaw wychodzą nowe fakty | Wiadomości | CrypS.

Dlaczego Do Kwon ukrywał się akurat w Czarnogórze? Na jaw wychodzą nowe fakty

Do Kwon Terra

Los współzałożyciela i byłego CEO upadłej firmy Terraform Labs – Do Kwona – w dalszym ciągu pozostaje niepewny. Jeden z najsłynniejszych zbiegów w branży kryptowalut (numerem jeden pozostaje Ruja Ignatova od piramidy One Coin) utknął w marcu zeszłego roku w Czarnogórze, gdzie do teraz jest przetrzymywany w areszcie. Okazuje się, że z tym krajem łączy go o wiele więcej niż sądzono.


  • Okazuje się, że obecny premier Czarnogóry – Milojko Spajic – był jednym z pierwszych inwestorów projektu Terra,
  • Potwierdza to doniesienia, jakoby partia tego polityka była w przeszłości finansowana przez Do Kwona.

Premier Czarnogóry od początku wspierał projekt Terra

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o tym, że sprawa sądowa, jaką południowokoreańskiej firmie Terraform Labs wytoczyła amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), znalazła swój finał.

Przedsiębiorstwo musi zapłać karę w wysokości 4,4 miliarda dolarów, a stworzony przez nich ekosystem Terra zostaje przekazany w ręce społeczności użytkowników.

Teraz na jaw wyszła jednak informacja, która może wywołać kolejne kontrowersje związane z jej twórcą, czyli Do Kwonem. Przypomnijmy, że ten od września 2022 roku aż do marca 2023 pozostawał nieuchwytny dla organów ścigania, gdyż przemieszczał się po różnych krajach.

Z Singapuru miał odlecieć do Dubaju, skąd udał się od Europy. Widziano go ponoć w Serbii, a finalnie wpadł na lotniku w Czarnogórze, skąd chciał ponownie dostać się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Były szef Terraform Labs przebywa w tym kraju do dziś i oczekuje na swoją ekstradycją, z tym że nie wiadomo czy do swojego kraju, a może jednak do USA.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Do Kwon ukrywał się akurat w Czarnogórze? Okazuje się, że miał tam sporo wysoko postawionych “przyjaciół”. Jednym z nich jest (był?) obecny premier tego kraju Milojko Spajic.

Akta sprawy sądowej przeciwko SEC ujawniły bowiem, że polityk był jednym z pierwszych inwestorów, którzy kupili tokeny Terra (LUNA) w 2018 roku. Czarnogórzec przeznaczył 6 lat temu kwotę 750 tys. dolarów na wspomniane kryptowaluty.

Co ciekawe, podejrzenia dot. powiazań jego partii Europe Now z Do Kwonem nie są nowością. W zeszłym roku już pisaliśmy o tym, że Kwon miał ponoć szantażować polityków z tego ugrupowania, że ujawni niewygodne fakty dot. ich zaangażowania w jego upadły projekt. On natomiast miał im się odwdzięczyć finansowaniem ich kampanii politycznych w późniejszych latach.

Sam premier Czarnogóry cały czas jednak utrzymywał, że osobiście nigdy nie zainwestował ani centa w Terraform Lans. Jeśli już, to była w to zaangażowana singapurska firma Das Capital SG, w której ten pracował w latach 2017-2020.

Jednakże okazuje się, że Spajic kłamał. Otóż z dokumentów sądowych wynika, że jego nazwisko widnieje na liście pierwszych inwestorów, zgodnie z umową zawartą w dniu 17 kwietnia 2018 r.

Do Kwon Terrareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.