Rząd USA sprzedał ponad 180 000 BTC po zaniżonych cenach. "Roztrwonili bogactwo pokoleń" - pisze CEO Bitcoin Magazine | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA sprzedał ponad 180 000 BTC po zaniżonych cenach. “Roztrwonili bogactwo pokoleń” – pisze CEO Bitcoin Magazine

bitcoin

Rząd Stanów Zjednoczonych posiada obecnie bitcoiny warte 14,7 miliarda dolarów. Jednakże ilość cyfrowego złota, jakim dysponowali amerykańscy urzędnicy w poprzednich latach, była dwukrotnie większa. CEO słynnego serwisu Bitcoin Magazine zarzuca władzom USA zmarnowanie potencjału leżącego w kontrolowanych zasobach. 


  • Władze USA były w pewnym momencie w posiadaniu 400 tys. bitcoinów, które zostały zarekwirowane podczas różnych akcji organów ścigania,
  • Jednakże blisko połowę z tego, a dokładnie 187 078 sztuk BTC, zostało sprzedanych. Problem tkwi w tym, że rząd sprzedał je ze zniżką o ponad 90%.

CEO Bitcoin Magazine atakuje rząd USA

Nie od dziś wiadomo, że założyciel, dyrektor generalny i redaktor naczelny Bitcoin Magazine nie jest sympatykiem obozu Demokratów na amerykańskiej arenie politycznej.

David Bailey, bo o nim mowa, jest przekonany co do tego, że administracja Joe Bidena musi ponieść porażkę w listopadowych wyborach prezydenckich, by uratować branżę kryptowalut w tym kraju przed działaniem lewej strony.

Z tego też powodu przedsiębiorca bardzo wspiera Donalda Trumpa, bowiem widzi w nim jedyną szansę na to, by coś się zmieniło w tym kraju na tle kryptowalutowych regulacji.

Wczoraj natomiast oskarżył Demokratów o “roztrwonienie bogactwa pokoleń”. Chodzi bowiem o to, że kontrolowana przez obecne władze podaż bitcoina miała przekroczyć 400 tys. monet, a ci sprzedali jej sporą część z ogromnym rabatem.

Jak pisał wczoraj na X, w nieokreślonym przedziale czasu pozbyto się ilość 187 078 BTC wartej 12,5 miliarda dolarów za… 282 miliony dolarów.

Roztrwonili bogactwo pokoleń. [Donald] Trump powinien stworzyć strategiczną rezerwę cyfrowego złota, aby powstrzymać grabież przyszłości naszego kraju. Ameryce nie wolno sprzedać ani jednego bitcoina i musimy zwrócić te, które już utraciliśmy

– dodał Bailey.

Od razu widać tutaj charakterystyczne dla maksymalistów bitcoina podejście, by absolutnie nie sprzedawać nigdy swoich zasobów tej kryptowaluty. Ostatnio Michael Saylor, czyli założyciel i były dyrektor generalny MicroStrategy, podczas swojego przemówienia na BTC Prague mocno ganił za taką postawę.

Rząd USA i bitcoin

Stany Zjednoczone są jednym z największych posiadaczy bitcoinów na świecie.

Z tym, że nie kupuje on kryptowalut na giełdach, tak jak to robi wspomniane MicroStrategy czy np. rząd Salwadoru, a zgarnia zarekwirowane łupy z różnych akcji policyjnych, jak np. zamknięcie darkwebowego rynku Silk Road.

Wracając do tego, co napisał wczoraj Bailey, to w odpowiedzi na to jeden z użytkowników zwrócił uwagę, że USA “sprzedawały bitcoiny za pieniądze, które można było po prostu wydrukować”. I to jest fakt, bowiem wymieniono bitcoiny nie na złoto czy ropę, a na dolary, które stają coraz bardziej “sztucznym pieniądzem”.

Jak wynika z danych od platformy Arkham Intelligence, na dany moment portfele rządowe posiadają 217 486 BTC o wartości 14,7 miliarda dolarów.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.