Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 19.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 19 marca 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina nadal spada

Korekta na rynku kryptowalut utrzymuje się w dalszym ciągu, więc poza bitcoinem w dół lecą także ceny altcoinów. Jutro natomiast wiele banków centralnych z kluczowych gospodarek podejmie decyzje dot. stóp procentowych. Większość oczu oczywiście jest skierowana na amerykańską Rezerwę Federalną (Fed) i Jerome’a Powella.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina znów spada poniżej 65 000 USD. Jaki ma to związek z jutrzejszym posiedzeniem Fedu?

MicroStrategy znów dokupiło BTC i posiada już ponad 1% całkowitej podaży

Amerykańska firma produkująca oprogramowanie analityczne od kilku dni jest w posiadaniu już ponad 1% całkowitej podaży bitcoina, jaka będzie kiedykolwiek dostępna na rynku. MicroStrategy tym sam jeszcze bardziej podkreśla swój byczy stosunek do BTC i zaznacza swoją pozycję największego na świecie korporacyjnego HODLera tego aktywa.

Czytaj więcej: MicroStrategy kontroluje już ponad 1% całkowitej podaży bitcoina!

Giełda OKX wyłącza handel Tetherem (USDT) dla klientów z UE

Giełda kryptowalut ze światowego TOP5 pod względem wolumenu obrotu wycofa handel największym ze stablecoinów w krajach Unii Europejskiej. Jest to związane z regulacjami dot. ustawy MiCa, która ma wejść w życie pod koniec tego roku.

Czytaj więcej: Tether (USDT) wycofany z topowej giełdy dla klientów z Europy!

Changpeng Zhao przedstawia swój nowy projekt. Bardzo fajna inicjatywa

Changpeng Zhao ujawnia swoje zamiary co do tego, czym chce się zajmować po odejściu z Binance. Przedsiębiorca przyznał, że zależy mu na “jak najbardziej pozytywnym wpływie” jego działalności na ludzi. Musimy przyznać, że CZ nas zaskoczył swoim nowym projektem i to właśnie bardzo pozytywnie.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao, były CEO Binance, ogłasza nowy projekt!

Arthur Hayes wskazuje, co stanowi o wyższości Ethereum nad Solaną

W ostatnich tygodniach w ekosystemie Solany dzieje się naprawdę dużo rzeczy, a kurs natywnej kryptowaluty tej sieci kontynuował swój rajd na północ, mimo trwającej wokoło korekty. Co więcej, w jednym z kluczowych przypadków blockchain ten przewyższył nawet Ethereum. Dziś Arthur Hayes skomentował ostatnie wydarzenia i przedstawił swoją prognozę co do tego, czy Ethereum kiedyś może zostać przegonione przez tę sieć ogółem.

Czytaj więcej: Ethereum czy Solana? Arthur Hayes mówi o detronizacji ETH na rynku altcoinów

Obrońcy memecoinów wskazują na duży problem branży blockchaina

Ki Young Ju uważa, że memecoiny prowadzą do bardzo niezdrowych postaw wśród inwestorów i generują złą opinię dla rynku kryptowalut. W odpowiedzi na jego wpis pojawiło się wiele ciekawych głosów, które wskazały na ogólne problemy branży blockchaina, przez co nie ma co czepiać się tego, że ludzie zwracają się w stronę tego rodzaju aktywów.

Czytaj więcej: Czy memecoiny szkodzą branży kryptowalut? CEO CryptoQuant wywołał bardzo ciekawą dyskusję

CEO Solana Labs z ważnym apelem do spekulantów

Anatolij Jakowenko nie jest zadowolony z tego, co dzieje się obecnie w ekosystemie Solany. Jego zdaniem użytkownicy tej sieci nie powinni brać udziału w całym tym szale na memecoiny, bowiem zagraża to stabilności całej sieci. Przedsiębiorca przedstawił kilka konkretnych przykładów, jak tego typu kryptowaluty mogą osłabić działanie Solany i doprowadzić do różnych zaburzeń.

Czytaj więcej: Te memecoiny osiągnęły najwyższą przedsprzedaż w 7 dni. Twórca Solany wzywa do zaprzestania ich wspierania

Kursy kryptowalut 19.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.