Tether (USDT) wycofany z topowej giełdy dla klientów z Europy! | Wiadomości | CrypS.

Tether (USDT) wycofany z topowej giełdy dla klientów z Europy!

Karolina Zawodnik
OKX usunie Tether

Znana giełda kryptowalut OKX zaczyna blokować dostęp do największego ze stablecoinów dla europejskich klientów. Dzieje się to na tle przygotowywań Unii Europejskiej (UE) do przyjęcia kompleksowych ram regulacyjnych dot. kryptowalut.


  • Czwarta co do wielkości giełda wirtualnych walut na świecie postanowiła zaprzestać obsługi USDT na terenie UE,
  • Obsługa klienta OKX potwierdziła w rozmowie z The Block, że od 14 marca br. USDT będzie wycofywane dla traderów z EOG.

Tether (USDT) niedostępny dla klientów z UE na OKX

Z najnowszych doniesień wynika, że topowa platforma kryptowalutowa nie obsługuje już par handlowych związanych z USDT na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. The Block otrzymał e-maila, jakiego giełda OKX wysłała do jednego ze swoich europejskich klientów. Wynika z niego, iż zaprzestaje ona obsługi USDT na terenie EOG.

Wycofanie największego ze stablecoinów z OKX dla europejskich użytkowników następuje na kilka miesięcy przed planowanym wdrożeniem przez Unię Europejską dyrektywy MiCA, która zacznie w pełni obowiązywać od 30 grudnia 2024 r. Rozporządzenie to ograniczyłoby użycie niektórych stablecoinów w regionie.

The Block skontaktował się z obsługą klienta OKX, aby potwierdzić informacje związane z odwróceniem się od USDT na terenie EOG. Ta z kolei przyznała, że od ubiegłego czwartku stablecoin ten jest niedostępny dla wspomnianych klientów. Mimo to strona internetowa giełdy pokazywała, iż pary handlowe z USDT były dalej dostępne na tej platformie w ostatnich dniach dla EOG.

Choć z e-maila, jaki otrzymało The Block, nie wynikało, że wspomniane posunięcie ma ścisły związek z MiCa, przedstawiciele OKX napisali, iż nie wszystkie tokeny oferowane przez tę giełdę mogą być dostępne na wszystkich rynkach ze względu na panujące na nich regulacje.

Aktualnie tether z kapitalizacją rynkowa przekraczającą 103,4 mld dol. zajmuje 3 pozycję wśród największych kryptowalutowych projektów. Stablecoin ten jest jednak owiany kontrowersjami dot. zarzutów związanych z nieprzejrzystością jego rezerw. Mimo to nadal jest on najczęściej wybierany przez handlowców chcących skorzystać z tzw. stabilnych kryptowalut.

OKX usunie Tetherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.