Changpeng Zhao, były CEO Binance, ogłasza nowy projekt! | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao, były CEO Binance, ogłasza nowy projekt!

Jacek Walewski
CZ binance

Changpeng Zhao (CZ), współzałożyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, ogłosił właśnie, że wraca na rynek. Tym razem nie chodzi jednak o żaden biznes, ale projekt charytatywny. 


  • CZ startuje z platformą, która ma pomóc dzieciom z biednych rodzin w edukacji,
  • Były CEO nadal pozostaje w USA, gdzie czeka na swój proces sądowy.

Changpeng Zhao i jego nowa inicjatywa

Changpeng Zhao prowadzi rekrutację do swojego nowego projektu. Chodzi o Giggle Academy. W założeniu ma być to platforma, której celem działania będzie zapewnienie dzieciom bezpłatnej i podstawowej edukacji.

Dotyczy to zwłaszcza o dzieci z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji finansowej, żyjących w krajach rozwijających się. Akademia ma oferować treści związane z podstawową edukacją. Będzie więc czymś w rodzaju szkoły podstawowej online.

Nie chodzi jednak o nudne przekazywanie wiedzy, przy czym zasypiał z otwartymi oczami każdy z nas. Wszystko ma być obudowane systemem punktacji, rankingów i… NFT. Tokeny uczniowie będą zapewne mogły zdobywać właśnie w zamian za dobre wyniki. Tyle że nie będzie za nimi stał znudzony własnym życiem nauczyciel z czerwonym pisakiem.

Obecnie biznesmen szuka współpracowników do nowego projektu.

Życie po Binance

Przez kilka miesięcy myślałem o tym, co dalej robić

– wspomina CZ.

Muszę znaleźć coś, co będzie miało maksymalnie pozytywny wpływ (…). Wymagałoby to ode mnie zrobienia czegoś, w czym jestem dobry i co można skalować

– dodał.

CZ chce chyba sam sobie udowodnić, że istnieje życie po Binance. W listopadzie ubiegłego roku przyznał się do naruszenia przepisów ustawy o tajemnicy bankowej USA. Zgodził się zapłacić karę w wysokości 50 milionów USD jako osoba fizyczna i ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego giełdy.

Dziś przebywa w Stanach Zjednoczonych, których nie może opuścić. Czeka na rozprawę w sądzie i potencjalny wyrok. W najgorszym wypadku może mu grozić kara więzienia. Możliwe jednak, że wszystko skończy się tylko ograniczeniem wolności lub kolejną grzywną.

Dziś CEO Binance jest Richard Teng, o którym pisaliśmy wczoraj odnośnie jego prognoz dot. sytuacji bitcoina na ten rok.

CZ binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.