Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 18.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Kto straci na bitcoinowych ETF-ach?

Większość osób z branży kryptowalut przyjmuje już za pewnik, że w ciągu najbliższych miesięcy, jak nie tygodni, amerykańska SEC da zielone światło dla spotowych ETF-ów na bitcoina. Tego rodzaju fundusze mają sporo zalet, jednakże przez to niektóre podmioty z branży mogą na tym ucierpieć.

Czytaj więcej: Analityk Bloomberga wskazuje ciemne strony ETF-ów na bitcoina

FTX coś kręci w sprawie spłaty klientów

SBF siedzi za kratkami i próbuje robić biznes na makrelach, a jego następcy zarządzający obecnie FTX również zamierzają przekręcić klientów tej upadłej giełdy. Najnowsza propozycja dot. spłaty wierzycieli wygląda jak nieśmieszny żart.

Czytaj więcej: Propozycja FTX dot. spłaty klientów to skandal! Społeczność kryptowalut nie kryje oburzenia

Twórca Cardano twierdzi, że jest prześladowany

Można by pomyśleć, że Charles Hoskinson ma ostatnio sezon na tzw. dramy. Co rusz z kimś tam się ścina w dyskusjach na X, coś komuś zarzuca i ogólnie nieco pluje jadem. Z drugiej strony może jednak programista ma sporo racji w niektórych kwestiach?

Czytaj więcej: Społeczność XRP jest toksyczna! Twórca Cardano, Charles Hoskinson, pisze, dlaczego nigdy nie połączy sił z Ripple

FBI ma już na tacy wszystkich użytkowników USDT

Firma stojąca za najpopularniejszym ze stablecoinów twierdzi, że zamierza pomóc w zwalczaniu oszustów wykorzystujących tego rodzaju aktywa. Czy jednak współpraca z FBI, biorąc pod uwagę wrogi stosunek rządu USA do kryptowalut, jest szansą na ocieplenie wizerunku tej branży, a może dużym zagrożeniem?

Czytaj więcej: Tether oficjalnie współpracuje z FBI. Jakie zagrożenia niesie to dla rynku kryptowalut?


Newsy z weekendu


Exploit platformy NFT. Po wpłaceniu okupu małpy wróciły do właścicieli

W sobotę doszło do kradzieży kilkudziesięciu niewymiennych tokenów, które pochodziły z topowych kolekcji. Sprawców na pewno było kilku i raczej nie działali razem. Ciekawa jest jednak postawa jednego z hackerów, który zostawił wiadomość skierowaną do okradzionych inwestorów.

Czytaj więcej: Masowa kradzież NFT na miliony dolarów. Haker zostawia nietypową wiadomość dla swoich ofiar

AI niedługo zastąpi nam telefony

Czyżby nawet i smartfony w takiej formie, jaką znamy dziś, miały odejść do lamusa w następstwie pojawienia się nowych rozwiązań opartych o technologię AI? Wszystko na to wskazuje! Produkty napędzane sztuczną inteligencją niedługo zaczną nam mówić jak mamy żyć.

Czytaj więcej: Zazdrościłeś jako dziecko kreskówkowym Jestsonom? Już wkrótce będziesz mógł mieć ich gadżety! Wszystko dzięki AI

Oto dowód, że BTC to żadna bańka

Dyrektor generalny VanEck – Jan van Eck – spodziewa się, że amerykańska SEC zatwierdzi wszystkie wnioski dot. stworzenia ETF-ów BTC w tym samym czasie. Podzielił się również kilkoma swoimi wnioskami, które mają stanowić dowód na to, że bitcoin nie jest jedynie chwilowym trendem i nie skończy, jak któraś z baniek po swoim pęknięciu.

Czytaj więcej: Szef VanEck pomaga ci przetrwać Wigilię i tłumaczy, czemu bitcoin to nie bańka

Coinbase ma już dość SEC i tym razem to giełda pozwie regulatora

SEC kolejny raz przejawia absolutny brak chęci do współpracy z podmiotami z branży kryptowalut, a o żadnych regulacjach tego rynku nie ma mowy. Jednakże nawet ta instytucja ma kogoś nad sobą, kto może nakazać jej zmianę postawy w danej sprawie. I ten fakt zamierzają wykorzystać prawnicy jednej z giełd do handlu cyfrowymi aktywami.

Czytaj więcej: Koniec z hipokryzją SEC. Regulator będzie musiał tłumaczyć się w sądzie

Papież mówi o AI i ma nawet sporo racji

Papież Franciszek podzielił się ze światem swoimi obawami dotyczącymi wykorzystania sztucznej inteligencji w złej wierze. I nie chodzi o wiarę w to, że ktoś tam nad nami czuwa. Głowa KK nie mówiła o tym, że AI oddala nas od boga czy coś w tym stylu, ale zwraca uwagę na istotne zagrożenia związane z tą technologią.

Czytaj więcej: Dziś już wszyscy mówią o AI. Teraz o sztucznej inteligencji wypowiedział się nawet… papież

Kolejne kombinacje Rosji jakby tu obejść sankcje dzięki kryptowalutom

Rosja sprytnie wykorzystuje potencjał kryptowalut, by radzić sobie w obecnej sytuacji, gdy na kraj ten nałożono liczne sankcje gospodarcze. Ostatnie dane wskazują na to, że reżim Putina dostrzega dla siebie szansę w wielu aspektach dzięki tej klasie aktywów.

Czytaj więcej: Rosja chce postawić na eksport wykopanych przez siebie kryptowalut

Kursy kryptowalut 18.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.