Zazdrościłeś jako dziecko kreskówkowym Jestsonom? Już wkrótce będziesz mógł mieć ich gadżety! Wszystko dzięki AI | Wiadomości | CrypS.

Zazdrościłeś jako dziecko kreskówkowym Jestsonom? Już wkrótce będziesz mógł mieć ich gadżety! Wszystko dzięki AI

Jacek Walewski

Realia, które dotąd znaliśmy tylko z filmów, dziś stają się rzeczywistością. Na rynku wkrótce pojawią się rozwiązania przypominające nam dzieciństwo, a dokładnie serial animowany „Jetsonowie”. 


Nowe gadżety ze świata AI

Za niedługo będziemy mogli uzbroić się w nowe gadżety napędzane sztuczną inteligencją. Przykładem jest AI Pin. To urządzenie, które miało już swoją premierę. Jego cel to zastąpić smartfony.

AI Pin wygląda jak mały klips. Temu można przypiąć go do ubrania. Tyle że to nie żadna nowoczesna broszka a istne centrum danych. Jest wyposażony w różne czujniki, ma też wmontowany minirzutnik i kamerę. Jakby szpanu było mało, można go sterować za pomocą  głosu! W miejsce ekranu, który już wkrótce będzie gadżetem vintage, dostajemy touchpad reagujący na gesty.

Co jednak to coś robi? Umożliwia czytanie SMS-ów na dłoni. Urządzeniu AI Pin można również wydawać komendy głosowe, włączyć w ten sposób opcję nawigacji, a także robić zdjęcia i nagrywać filmy.

Żeby nie było jednak tak kolorowo, sprzęt ten ma też potrafić nas zirytować. W tym przypadku chodzi o dbałość o nasze zdrowie. Gdy sięgniesz po coś niezdrowego, AI ma cię ostrzec, że nie jest to zdrowe pożywienie.

OpenAI GPT Store

Skoro wspomnieliśmy o AI-dietetyku, nie sposób nie wspomnieć o OpenAI GPT Store. To urządzenie może stać się naszym życiowym doradcą. Może nawet mniej irytującym niż przeciętny coach.

Oczywiście sprzęt będzie nam podpowiadał w sprawach zdrowotnych. To jednak tylko jedna jego „wada”. Poza tym ma podpowiadać, jak pisać teksty (coś nam mówi, że Remigiusz Mróz będzie wkrótce wydawał jedną książkę na tydzień) czy pomagać w prowadzeniu firmy.

Jakby tego było mało, AI ma pomóc w dbaniu o dziecko czy podpowie, co dziś ugotować w kuchni. Dla niektórych może być to przełom i wyjdą w końcu poza schemat spaghetti z proszku.

Jak ma wyglądać komunikacja z tym urządzeniem? Ponoć wystarczyło będzie go o coś zapytać. Jak widać, mamy więc do czynienia z rozwinięciem idei ChatGPT.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.