Szef VanEck pomaga ci przetrwać Wigilię i tłumaczy, czemu bitcoin to nie bańka | Wiadomości | CrypS.

Szef VanEck pomaga ci przetrwać Wigilię i tłumaczy, czemu bitcoin to nie bańka

Jacek Walewski
bitcoin 40 000 dolarów

Dyrektor generalny VanEck, Jan van Eck, spodziewa się, że amerykańska SEC zatwierdzi wszystkie wnioski dot. stworzenia spotowych ETF-ów na BTC w tym samym czasie. Ma mieć to ogromny wpływ na kurs kryptowaluty. Wszedł też na temat tego, czy bitcoin to tylko walor spekulacyjny i zwykła bańka.


Szef VanEck mówi co, czeka nas w 2024 r.:  ETF i hossa

Jan van Eck – dyrektor generalny VanEck – uważa, że BTC to wyjątkowy walor rynkowy. Jest zdania, że za fenomenem bitcoina nie stoi wcale spekulacja.

Biznesmen wyjaśnił, że widzi wiele wspólnych mianowników między bitcoinem a złotem. To też sprawiło, że zainteresował się kryptowalutą. W dalszej kolejności to spowodowało, że jego firma zdecydowała się złożyć wniosek o stworzenie ETF-a na bitcoina już w 2017 roku.

W 2017 r. się nie udało, ale van Eck twierdzi, że w 2024 r. będzie inaczej i ETF-y powstaną.

Powstanie funduszy, ale i halving oraz zapewne inne czynniki (np. obniżki stóp proc. przez Fed) napędzą wzrosty wycen kryptowalut. To zaś prowadzi van Ecka to wniosku, że kurs BTC przebije ATH – 69 000 dolarów – w ciągu najbliższego roku.

To nie bańka

Przebicie ATH zapewne sprawi, że znów usłyszycie od sąsiada czy wujka, że bitcoin to tylko bańka. Jednak van Eck twierdzi, że nie warto słuchać takich ludzi. Wskazał na to, że gdyby kryptowaluta była tylko bańką już dawno by nie drożała. Zaliczyłaby jedną mega hossę i jej kurs spadłby do zera.

Na pytanie, czy w przyszłości jakiś walor zastąpi BTC, odpowiedział, że nie widzi na rynku kolejnego „internetowego magazynu wartości”, który miałby „przeskoczyć” bitcoina.

Zapytany zaś o krytykę kryptowalut, jaka pada ostatnio znów z ust Jamiego Dimona, dyrektora generalnego JPMorgan, van Eck powiedział:

Nie rzucaj pierwszym kamieniem, jeśli jesteś powiązany z bankiem lub inną instytucją finansową (…).

Wypomniał też bankom, że i one miewają kontakty z przestępcami. Nawiązał tym do słów Dimona, który powiedział, że bitcoina używają tylko przestępcy, a nieuczciwi ludzie.

bitcoin 40 000 dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.