Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.08.2023]

Podsumowanie dnia 18.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Panika wśród inwestorów trwa

W ostatnim czasie rynek kryptowalut narzekał na nudę, a cena bitcoina poruszała się w trendzie bocznym. Teraz nadeszło silne poruszenie na wykresach. Niestety mamy do czynienia z kolejną tzw. ”krwawą łaźnią” i paniką wśród inwestorów. Ostatni raz takie poziomy likwidacji lewarowych pozycji mogliśmy obserwować w listopadzie zeszłego roku, gdy upadła giełda FTX. Kurs BTC spadł do poziomów niewidzianych od kilku miesięcy, a inwestorzy wykazują oznaki silnego strachu.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadł wczoraj do poziomu 25 tys. dolarów! Ogromne likwidacje lewarowych pozycji

SpaceX wcale nie sprzedało swoich BTC

Silna korekta cenowa, jakiej jesteśmy właśnie świadkami na rynku kryptowalut, nie jest wcale spowodowana w głównej mierze przez doniesienia o rzekomej sprzedaży BTC, które posiada zarządzane przez Elona Muska SpaceX. Jednakże ta informacja zdecydowanie miała jakiś wpływ na zwiększenie paniki na rynku, aczkolwiek nie była głównym powodem tych spadków. To, co jednak się liczy, to fakt, że kosmiczne przedsiębiorstwo wcale nie sprzedało swoich kryptowalut, a doniesienia o tym okazały się fałszywe. Kto jednak stał za tym FUDem?

Czytaj więcej: Sprzedaż bitcoina przez SpaceX to fake news. Popularny serwis oskarżony o sianie FUDu

Po 10 miesiącach karma dopadła hakera, który napadł na BNB Chain

Wspomniana wyżej krwawa łaźnia nie oszczędza nikogo i dosięgnęła również pewnego hakera, który dokonał ogromnej kradzieży w październiku zeszłego roku. Wtedy bowiem udało mu się wyprowadzić z mostu BSC Token Hub tokeny o wartości 600 mln dolarów. Teraz jednak lawina likwidacji przejechała się i po jego pozycjach, które były założone w oparciu o portfel złodzieja i utracił on sporą część łupu. Czy możemy mówić o karmie?

Czytaj więcej: Okradł BNB na 600 mln dolarów. Przez jeden błąd stracił sporą część łupu

Z dobrych wiadomości: SEC zezwoli na ETF-y oparte na ETH

Podczas silnych spadków kurs etheru nieco podskoczył, ale nie było to spowodowane jedynie próbą ratowania sytuacji przez byki. Na ten stan rzeczy złożyły się pozytywne doniesienia w kwestii tego, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamierza zatwierdzić kilka wniosków o utworzenie ETF-ów typu futures na cenę ETH. Nie wiadomo jeszcze ile z nadesłanych 12 wniosków otrzyma zielone światło od regulatora, aczkolwiek wiemy, że ma to nastąpić jesienią tego roku. Faworytem tutaj są dwie firmy.

Czytaj więcej: SEC wyda zielone światło na ETF-y oparte na ETH!

Jest zgoda na apelację w sprawie orzeczenia Analisy Torres dot. XRP

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) walczy dalej o wygranie wojny prawnej z firmą Ripple Labs. Chociaż jej przeciwnik wygrał ważną bitwę, gdy sędzia Analisa Torres w zeszłym miesiącu orzekła, że handel tokenem XRP na wolnym rynku nie podlega pod bycie papierem wartościowym, to Gary Gensler i dowodzona przez niego agencja absolutnie się z tym werdyktem nie zgadzają. Teraz dostali zielone światło na złożenie apelacji od tej decyzji. Walka trwa i może prędko się nie skończyć.

Czytaj więcej: Ripple w tarapatach. SEC otrzymuje zgodę na apelację w sprawie wyroku dot. XRP

Procesor płatności wypowiada umowę Binance. Giełda grozi pozwem

Londyńska firma Heckout.com zajmująca się przetwarzaniem płatności z kart kredytowych, która dotychczas obsłużyła miliardy transakcji dla klientów Binance, w tym tygodniu wypowiedziała umowę o współpracy z giełdą. Powołano się przy tym na presję regulacyjną dot. działań platformy i liczne zarzuty kierowane wobec niej odnośnie prania pieniędzy. Binance jednak nie zgadza się z decyzją firmy i grozi jej procesem sądowym.

Źródło: Forbes

Wolumeny handlu Bitcoin Ordinals zaliczają spadek o 97%

Wygląda na to, że boom na tokeny BRC-20 zaczyna dobiegać końca. W maju tego roku padł rekord, jeśli chodzi o miesięczny wolumen transakcji obejmujący tokeny wybite z użyciem protokołu Ordinals. Wyniósł on dokładnie 452 mln dolarów. Od tego momentu poziom ten spadł o 97%. Czy trend ten umrze śmiercią naturalną?

Źródlo: The Block

OpenSea wprowadza kolejne zmiany

Platforma będąca liderem na rynku niewymiennych tokenów (NFT) poinformowała, że zmienia swoją politykę dot. opłat dla twórców. Ma to związek z coraz to większymi wyzwaniami, jakie pojawiają się w tym ekosystemie. Nowe standardy wchodzą już w życie od 31 sierpnia.

Źródło: Crypto Globe

Bidget pozwane przez krypto influencera

Topowa giełda do handlu cyfrowymi aktywami została pozwana przez popularnego inflencera z tej branży. Jest nim Evan Luthra, który zarzuca platformie, że ta bezpodstawnie zamroziła jego konto w kwietniu tego roku. Bidget natomiast powołuje się na argument, że Luthra jest podejrzewany o manipulacje na rynku. Chodzi o jego powiązania z projektem REELS, którego wiarygodność jest dosyć wątpliwa.

Źródło: Cointelegraph

Podsumowanie dnia 18.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.