SEC wyda zielone światło na ETF-y oparte na ETH! | Wiadomości | CrypS.

SEC wyda zielone światło na ETF-y oparte na ETH!

ethereum-eth-ether Ethereum [ETH]

Choć dzisiejszy dzień nie nastraja optymizmem, jak twierdzą media w USA, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) ma jeszcze w tym roku zatwierdzić wnioski o utworzenie ETF-ów futures rynku Ethereum.


Kurs ETH spada i rośnie

Kurs etheru (ETH) spada. W skali doby ETH straciło ok. 8%, zaś tygodnia ok. 10%. W momencie pisania tych słów jeden ether kosztuje 1690 USD.

Cena kryptowaluty Ethereum wzrosła jednak przez ostatnie parę godzin o 11%. Stało się to po doniesieniach Bloomberga. Imperium medialne w USA dotarło do wiadomości, z których wynika, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych ma jesienią br. zezwolić na stworzenie pierwszych funduszy giełdowych (ETF) opartych na kontraktach terminowych ETH.

Przypomnijmy, że o stworzenie takowych funduszy stara się prawie 12 firm, w tym ProShares, Volatility Shares, Bitwise i Roundhill. Nie wiadomo, które z nich otrzymają zgodę SEC (może wszystkie?). Powstanie choćby jednego ETF-a będzie jednak przełomem dla rynku Ethereum.

Analityk rynku ETF, Eric Balchunas, jest zdania, że spore szanse sukces mają Valkyrie i Vol Shares. Warto dodać, że fundusz tego drugiego podmiotu byłby jednak pierwszym “czystym” ETF-em futures ETH. Propozycja pierwszej firmy dot. ETF-a, który byłby oparty na BTC i ETH.

Obecna sytuacja na wykresie

Wróćmy jeszcze do sytuacji etheru na wykresie. W parze z USD walor mocno spadł. Korektę powstrzymały dopiero informacje, jakie przekazał Bloomberg.

Ether zanurkował w nocy głównie przez bitcoina. Główna kryptowaluta straciła przez 24 h 7% swojej wartości i dziś płaci się za 1 BTC tylko ok. 26 536 USD.

Nastroje na rynku też są złe. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi jedynie 37, co przekłada się na strach (Fear) inwestorów.

W przypadku etheru jest jeszcze gorzej, bowiem ten Fear and Greed Index wynosi 27, co także oznacza strach uczestników rynku.

Obecne korekty wycen nie powinny jednak przerażać hodlerów. Dziś spadki widać też na tradycyjnych rynkach. To efekt splotu paru czynników, m.in. treści minutek Fedu, z których dowiedzieliśmy się, że władze monetarne USA nie wykluczają dalszych podwyżek stóp procentowych.

ethereum-eth-etherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.