Sprzedaż bitcoina przez SpaceX to fake news. Popularny serwis oskarżony o sianie FUDu | Wiadomości | CrypS.

Sprzedaż bitcoina przez SpaceX to fake news. Popularny serwis oskarżony o sianie FUDu

bitcoin crash spadki Bitcoin [BTC]

Kurs bitcoina (BTC) bardzo negatywnie zaskoczył inwestorów. W skali doby kryptowaluta straciła blisko 10% swojej wartości. Spadła nawet poniżej poziomu 26 000 USD i to po raz pierwszy od czerwca. Powód? Niektórzy wskazują na sprzedaż przez SpaceX bitcoinów, jakie ta firma posiadała. Tyle że do tej mogło wcale… nie dojść.


SpaceX wcale nie sprzedało BTC?

Bitcoin Magazine uchodzi za jedno z najbardziej rzetelnych źródeł informacji o rynku BTC. Portal podał, że SpaceX Elona Muska sprzedało wszystkie swoje bitcoiny o wartości 373 milionów USD. Jak nie trudno było przewidzieć, informacja szybko zaczęła krążyć po sieci. Sam post magazynu miał aż 2,4 miliona wyświetleń. W efekcie, jak wiele na to wskazuje, wywołanego FUD-u, kurs bitcoina nie tylko rozpoczął, ale przyspieszył swoją korektę w dół. Cena spadła o blisko 10% w skali doby.

Problem w tym, że “The Wall Street Journal” poinformowało, że SpaceX  mogło sprzedać posiadane kryptowaluty. Czy więc wszystko było fejkiem?

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych oskarżają teraz nawet Bitcoin Magazine o szerzenie „FUD-u” (strachu, niepewności, wątpliwości), a przez to manipulowanie kursem.

Czy kurs bitcoina spadł przez fake newsa?

Niektórzy wskazują, że bitcoin zaczął tracić nagle na wartości jeszcze przed opublikowaniem wiadomości o SpaceX. Możemy więc uznać, że informacja ta jednak nie spowodowała samej korekty, ale tylko ją pogłębiła.

Dlaczego więc BTC spadło? Po pierwsze, korekty w dół trwały na wielu tradycyjnych rynkach. Mogły być odpowiedzią na opublikowanie minutek Fedu. Chodzi o raport z posiedzenia władz banku centralnego, z którego dowiadujemy się, że urzędnicy nadal biorą pod uwagę podwyżki stóp procentowych w USA. Inna sprawa, że zapiski te nie wpłynęły na oczekiwania rynku względem kolejnego posiedzenia Fedu. Zgodnie z narzędziem FedWatch, aż 89% uczestników rynku nadal oczekuje, że na kolejnym posiedzeniu Jerome Powell i jego współpracownicy pozostawią stopy na obecnym poziomie.

Przykład “sprzedaży SpaceX” jest jednak dowodem na to, jak ważna w inwestowaniu jest weryfikacja newsów i zachowanie nerwów ze stali.

bitcoin crash spadkireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.