Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.06.2024]

Kursy kryptowalut 18.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 18 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Polskie banki dążą do zabicia gotówki. Euronet ogłasza protest i wprowadza limity wypłat

Euronet, czyli dostawca największej ilości bankomatów w Polsce, wprowadził dziś spory limit dot. wypłat gotówki z ich urządzeń w ramach protestu. Jest to kolejny sygnał świadczący o tym, że polski rząd oraz banki nie czują potrzeby dbania o to, by Polacy mieli dostęp do gotówki.

Czytaj więcej: Euronet ogłasza protest! Bankom nie zależy na gotówce. To szansa dla kryptowalut

W 2025 roku będzie się działo – wywiad z CEO Binance

Richard Teng, czyli szef największej giełdy kryptowalut na świecie, przyznał że uruchomienie ETF-ów na rynku spot bitcoina bardzo go zaskoczyło. Spodziewał się, że nastąpi to jednak znacznie później. Stąd jego prognozy dot. końcówki 2024 roku są znacznie bardziej pozytywne niż zakładał wcześniej, a przyszły rok to będzie czas pełnego rozkwitu hossy na bitcoina i altcoiny.

Czytaj więcej: “Przyszły rok będzie o wiele lepszy dla kryptowalut niż obecny” – prognozuje CEO Binance

AI jest bardziej sexy dla inwestorów niż kryptowaluty

Rynek kryptowalut nie jest obecnie tak atrakcyjny dla inwestorów obracających tzw. “hot money”, jak ten związany ze sztuczną inteligencją. W wyniku tego branża blockchaina może nieco tracić na rzecz AI. Przyczyn tego stanu jest kilka, jednakże niektóre podmioty, jak chociażby górnicy bitcoina, mogą dobrze wykorzystać boom na sztuczną inteligencję.

Czytaj więcej: Kapitał z rynku krypto przechodzi do sektora AI. Inwestorzy stawiają na sztuczną inteligencję

90% reklamodawców wróciło na Twittera. Serwis jest coraz bliżej wielkiej przemiany

Twitter ma się dobrze. Przynajmniej tak wynika ze słów dyrektor generalnej tej platformy , która podczas swojego wystąpienia we Francji opowiedziała o nadchodzących zmianach u giganta mediów społecznościowych.

Czytaj więcej: Szefowa X, Linda Yaccarino, mówi o obecnej sytuacji platformy i nadchodzących zmianach

Dlaczego potrzebujmy mostów blockchain? Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Kryptowalutowe mosty blockchain to temat bardzo obszerny i stale rozwijający się sektor. Protokoły te są bardzo istotne dla ekosystemu cyfrowych aktywów, bowiem dostarczają wielu praktycznych rozwiązań. Z tego tekstu dowiecie się jakie są rodzaje mostów blockchain, czym się charakteryzują, jak przebiega proces transferu środków między różnymi sieciami, a także jakie zagrożenia wiążą się w dalszym ciągu z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej: Najlepsze mosty blockchain. Które wybrać i dlaczego są potrzebne?

Kurs bitcoina spadł poniżej 65 000 USD

Król kryptowalut znów doświadcza korekty cenowej i spadł dziś do poziomu ostatni raz widzianego w dniu 15 maja. Platforma analityczna CryptoQuant wskazuje na 3 główne czynniki, które doprowadziły do kolejnej wyprzedaży.

Czytaj więcej: Bitcoin spadł do 64 000 USD przez te 3 czynniki

CEO Signal oburzona nową propozycją UE dot. szyfrowanych wiadomości

Unia Europejska chce wprowadzić nowe przepisy, które pozwalałyby jej organom nadzorczym na monitorowanie szyfrowanych wiadomości przesyłanych za pośrednictwem takich komunikatorów, jak Signal czy Telegram. CEO tego pierwszego nie kryje swojego oburzenia i wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jej zdaniem wskazany powód zacieśniania kontroli jest tylko zwykłą wymówką, by podważyć system szyfrowania konwersacji.

Czytaj więcej: UE chce kontrolować szyfrowane wiadomości. CEO Signal publikuje specjalne oświadczenie

Kursy kryptowalut 18.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.