Bitcoin spadł do 64 000 USD przez te 3 czynniki | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spadł do 64 000 USD przez te 3 czynniki

bitcoin

Cena bitcoina spadła do nowych miesięcznych minimów, osiągając poziom bliski 64 000 dolarów, co wywołało mieszane reakcje na rynku kryptowalut. Przeanalizujmy więc przyczyny tego spadku oraz spójrzmy na prognozy na najbliższą przyszłość.


  • Cena bitcoina spadła do bliskich 64 000 dolarów, co stanowi najniższy poziom od połowy maja br.,
  • Korekta ta jest wynikiem kilku czynników, w tym kapitulacji górników i zmniejszenia emisji stablecoinów.

Nowe miesięczne minima bitcoina

Bitcoin po raz pierwszy od połowy maja zanotował cenę bliską 64 000 dolarów. Wzrost kursu powyżej 67 000 dolarów, który miał miejsce 17 czerwca br., nie utrzymał się długo. Spadek do 64 050 dolarów spowodowany był presją sprzedaży, co wywołało znaczne wahania na rynku kryptowalut.

Dane z TradingView pokazują, że warunki cenowe BTC były zmienne podczas sesji handlowej na Wall Street. Wzrost do 67 250 dolarów został szybko zahamowany przez sprzedawców, co doprowadziło do spadku ceny w okolice 64 050 dolarów.

Skew, popularny trader, wyjaśnił, iż odbicie było głównie spowodowane zakupami na giełdzie Bitfinex, jednak presja sprzedaży na Binance nadal utrzymywała cenę w ryzach. 

Rynek spot Binance wciąż odczuwa presję sprzedaży. Myślę, że kluczowy obszar do pomiaru to 66–67 tys. USD, jeśli będzie trwała absorpcja, w przeciwnym razie niższe ceny spowodują dalszy spadek

 – stwierdził Skew.

Czynniki wpływające na spadek ceny BTC

Górnicy bitcoina wyprzedają więcej BTC niż zwykle, co jest głównym powodem wpływającym na spadek ceny.

Korekta przychodów o 55% zmusiła ich do sprzedaży większej ilości BTC, aby pokryć koszty operacyjne. Przykładem może być wyprzedaż 1200 BTC o wartości około 80 milionów dolarów w ciągu jednego dnia.

Jednak eksperci prognozują, iż obecna kapitulacja górników dobiega końca, co może zwiastować łagodniejszy trend wzrostowy dla czołowej kryptowaluty w najbliższej przyszłości.

Analiza przeprowadzona przez CryptoQuant wykazała, że spadek emisji stablecoinów tj. USDT i USDC przyczynia się do pogorszenia sytuacji na rynku. Brak nowych emisji “stabilnych” wirtualnych walut oznacza brak napływu nowych pieniędzy na rynek, co ogranicza możliwości inwestycyjne i stabilizację cen.

Odpływy z ETF-ów spot na BTC

Kolejnym czynnikiem jest odpływ z bitcoinowych ETF-ów spot. Na przykład amerykański rynek spot ETF na BTC odnotował wczoraj odpływy o wartości około 146 milionów dolarów, co jest trzecim z rzędu dniem z ujemnymi przepływami.

Inwestorzy, tacy jak Fidelity i Ark Invest, wycofywali swoje środki, co dodatkowo wpływało na spadek cen.

W kontekście obecnych warunków rynkowych, analitycy zalecają obserwowanie poziomu wsparcia w wysokości 62 400 USD, który może pomóc w stabilizacji.

Kurs bitcoina oscyluje obecnie wokół 64 600 dolarów, co oznacza spadek o blisko 3% w ciągu ostatniego tygodnia. 

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.