Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.10.2023]

Kursy kryptowalut 17.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 października 2023 roku.


Spis treści:


Wszystko wskazuje na to, że Ripple przymierza się do swojego IPO

Emitent XRP kolejny raz wysyła społeczności sygnały świadczące o tym, że przymierza się do wejścia ze swoimi akcjami na publiczną giełdę. Teraz dowodzona przez Brada Garlinghouse’a firma opublikowała ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata na stanowisko przeznaczone dla osób z firm, które działają w ramach IPO. Chociaż Ripple nie odniosło się jak na razie do spekulacji w tym temacie, to wiele osób na X jest przekonanych, że niedługo te doniesienia się potwierdzą.

Czytaj więcej: Ripple wchodzi na giełdę? Emitent XRP wysyła jawny sygnał w tej sprawie

Yuga Labs wypuszcza nową kolekcję i atakuje OpenSea oraz Blur

Rynek niewymiennych tokenów wygląda dziś zupełnie inaczej niż 2 lata temu, gdy doświadczał swojego najlepszego okresu w historii. Trwająca już dosyć długo bessa w tym sektorze zmusiła wiele platform do podjęcia radykalnych zabiegów, by się utrzymać na powierzchni. Czym jednak dwie topowe platformy do handlu NFT aż tak podpadły firmie Yuga Labs?

Czytaj więcej: Yuga Labs bojkotuje OpenSea i Blur. „Nie będziemy się z nimi pier*****”

Jeden fake news doprowadził do likwidacji o wartości 74 mln USD

Fałszywa informacja, jaka pojawiła się wczoraj w mediach dotycząca ETF-a na cenę spot bitcoina od BlackRock, doprowadziła do manipulacji kursem tej kryptowaluty. Wielu inwestorów boleśnie odczuło skutki tej sytuacji, a prezes wspomnianej firmy podzielił się swoją refleksją dot. tego zdarzenia. Larry Fink przekazał również ostrzeżenie dla całej branży kryptowalut.

Czytaj więcej: CEO BlackRock wskazuje drugie dno całej sytuacji dot. fake newsa o zatwierdzeniu ich ETF-a

Historia Silk Road. Nieudany sen o miejscu dla ”wolnych ludzi”

Popularna darkwebowa platforma stworzona przez Ross Ulbrichta miała stanowić miejsce, gdzie entuzjaści libertariańskich wartości mogli dokonywać różnych transakcji pozostając poza kontrolą systemu. Jednakże Silk Road bardzo szybko stał się oazą dla handlarzy narkotyków, broni, a nawet i przestrzenią, gdzie można było zlecić czyjeś morderstwo. To, co jednak zasługuje na szczególną uwagę, to fakt, że serwis ten mocno rozpropagował używanie bitcoina jako środka wymiany. Zapraszamy Was do zapoznania się z historią tej intrygującej platformy.

Czytaj więcej: Czarny rynek, który rozpromował bitcoina. Historia Silk Road

Coinbase usuwa kolejną część par handlowych, by poprawić płynność

Największa amerykańska giełda kryptowalut poinformowała o zawieszeniu aż 80 par handlowych na swojej platformie. Między innymi dotyczyło to opcji z euro, bitcoinem czy USDT. Nie zdelistowano jednak żadnej alternatywy zawierającej stablecoin od Circle, czyli USDC. Ruch ten ze strony Coinbase ma na celu przywrócenie takiego poziomu płynności na platformie, jaki był w okresie sprzed nadejścia kryptowalutowej zimy.

Czytaj więcej: Coinbase usuwa 80 par handlowych. Jeden z tokenów jednak pominięto

Greenpeace mocno rozgniewało pewnego profesora swoim działaniem przeciwko BTC

Działająca na całym świecie organizacja dążąca do zatrzymania pogorszania się stanu naszej planety nie ma po drodze z branżą bitcoina. Greenpeace od lat podejmuje różne działania, by przedstawić największą z kryptowalut w złym świetle i zarzuca szkodzenie klimatowi z powodu jej energochłonnego wydobycia. Sęk w tym, że wielokrotnie już udowadniano tej instytucji, że nie ma ona do końca racji, jednakże jej aktywiści tego nie przyjmują. Teraz jednak pewien profesor wykładający na uczelni w USA opublikował elaborat na X, w którym wytknął im sporo hipokryzji, głoszenie nieprawdy i próbę walki z wiatrakami.

FTX ogłosiło termin spłaty swoich klientów

Za niecały miesiąc minie równy rok od wydarzeń związanych z bankructwem jednej z największych giełd kryptowalut na rynku. FTX padło w wyniku odkrycia dziury w depozytach platformy na prawie 10 miliardów dolarów i bank runu, gdy na jaw wyszły informacje, że Sam Bankman-Fried defraudował pieniądze klientów. Teraz jednak sytuacja zaczyna się powoli prostować, a nowa dyrekcja giełdy przekazała, że najpóźniej do końca drugiego kwartału 2024 roku użytkownicy, których środki znajdowały się na platformie, zostaną w większości spłaceni.

Kursy kryptowalut 17.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.