CEO BlackRock wskazuje drugie dno całej sytuacji dot. fake newsa o zatwierdzeniu ich ETF-a | Wiadomości | CrypS.

CEO BlackRock wskazuje drugie dno całej sytuacji dot. fake newsa o zatwierdzeniu ich ETF-a

CEO BlackRock BlackRock

Dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, odniósł się do wczorajszego skoku kursu bitcoina, który został napędzony plotką o tym, że wniosek jego firmy o utworzenie funduszu ETF iShares Bitcoin Trust został zatwierdzony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W krótkim czasie cena BTC wzrosła o 10%.


CEO BlackRock mówi, co się stało

Wczoraj rynek kryptowalut żył przez chwilę – jak się okazało – fake newsem. W mediach pojawiła się informacja o tym, że SEC zatwierdziła wniosek o utworzenie ETF-a na cenę spot bitcoina od BlackRock. Cena bitcoina szybko znalazła się na poziomie 30 000 USD i równie nagle, gdy okazało się, że wszystko jest nieprawdą, spadła.

Sam CEO BlackRock, Larry Fink, jest zdania, że to dowód na to, jak rynek czeka na ważną informację dot. bitcoina.

To tylko przykład stłumionego zainteresowania kryptowalutami

– powiedział podczas wystąpienia w Fox Business. Dodał, że “rajd polegał na ucieczce do jakości”.

Dowiedzieliśmy się też, że on sam dowiedział się o całej sytuacji dopiero kilka godzin później, ponieważ był „cały dzień zajęty”. Podkreślił jednak, że poniedziałkowe wydarzenia jedynie potwierdziły to, że istnieje silna potrzeba i pragnienie branży utworzenia funduszu ETF rynku spot BTC.

Fink poradził też, by inwestorzy sprawdzali tego typu sensacyjne informacje.

Uważaj, co czytasz w Internecie. Najlepszym źródłem informacji o SEC jest sama SEC

– dodał.

Skutki wczorajszego fake newsa

Niestety fake news zostanie boleśnie zapamiętany przez niektórych inwestorów. Doszło bowiem do likwidacji pozycji o wartości ponad 74 mln USD. Wielu traderów oberwało na giełdzie OKX. Wymuszone zostało zamknięcie krótkich pozycji o wartości 17,6 mln USD i pozycji długich o wartości 6,24 mln USD. Do podobnego zjawiska doszło na Binance i Bybit.

Obecnie 1 BTC kosztuje ok. 28 200 USD. Oznacza to skok ceny o 1% od wczoraj i 2% w ciągu 7 dni.

Tak jak wskazał Fink, wczorajsza sytuacja pokazuje nam, co może nas czekać, gdy SEC zatwierdzi ETF-y. Poczekamy na to zapewne jeszcze parę tygodni. Może się to mniej więcej zbiec w czasie z Halvingiem bitcoina (kwiecień 2024 r.) i potencjalną obniżką stóp proc. przez Fed. Wszystkie te 3 zjawiska mogą dać nam ogromne zasoby paliwa do wzrostów.

CEO BlackRockreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.