Coinbase usuwa 80 par handlowych. Jeden z tokenów jednak pominięto | Wiadomości | CrypS.

Coinbase usuwa 80 par handlowych. Jeden z tokenów jednak pominięto

Brian Armstrong

W celu poprawy płynności na swojej platformie znana amerykańska giełda kryptowalut założona m.in. przez Briana Armstronga usunęła dziesiątki par handlowych. Jakich wirtualnych walut dotyczy ta decyzja?


Coinbase zdecydowało się na zawieszenie łącznie 80 par handlowych. Na liście tej nie znalazł się USD Coin (USDC).

Pary, które zostały wyeliminowane

O zmianach, jakie mają zajść czołowa amerykańska platforma kryptowalutowa informowała już na początku obecnego miesiąca. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem z dnia 16 października br., zawieszono handel na wielu rynkach innych niż USD na giełdzie Coinbase, Advanced Trade i Coinbase Prime. Pełna lista dostępna jest poniżej.

coinbase
Lista par usuniętych z Coinbase. Źródło: screenshot/coinbase.com

Kryptowalutowe przedsiębiorstwo zaznaczyło, że pary te stanowiły nieistotną ilość całkowitego wolumenu obrotu na Coinbase. Wspomniane kroki są więc uzasadnione. Należy na tym tle przypomnieć, iż giełda ta co jakiś czas zawiesza pary handlowe na swoich platformach, aby poprawić płynność.

Podobne działania zostały podjęte w połowie września br. Wówczas to platforma ta usunęła 41 rynków innych, niż USD podając te same powody.

Podczas gdy Coinbase usunął wiele par handlowych zawierających tether (USDT), żaden z zawieszonych rynków nie obejmował USDC. Oczywiście niewątpliwie ma to związek z tym, iż stablecoin ten został opracowany wspólnie przez Circle i przedsiębiorstwo kryptowalutowe prowadzone przez Briana Armstronga.

Spadek wolumenu na giełdach

Bessa na rynku kryptowalut skutecznie odstrasza wielu handlowców. Wobec tego większość czołowych wirtualnych walut poruszała się w ostatnich miesiącach bokiem. Doprowadziło to także do spadku wolumenu obrotu na głównych platformach przeznaczonych do handlu kryptowalutami.

Zgodnie z danymi pochodzącymi od CCData, wolumen obrotu spot na Coinbase odnotowany w trzecim kwartale br. spadł o 52% od 2022 r. Nie tylko ta platforma doświadczyła tak drastycznego osunięcia pod tym względem. Dla przykładu wolumen na Binance spadł we wrześniu 2023 r. siódmy miesiąc z rzędu.

Oprócz niesprzyjających warunków rynkowych odpowiedzialnością za spadek obrotów na głównych giełdach można obarczyć organy regulacyjne je atakujące. Kilka miesięcy temu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała zarówno Binance, jak i Coinbase m.in. o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci niektórych altcoinów.

Brian Armstrongreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.