Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.05.2024]

Kursy kryptowalut 17.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 17 maja 2024 r.


Spis treści:


Van de Poppe sprzedał wszystkie bitcoiny, ale ma plan jak je odzyskać z zyskiem

Jeden z najpopularniejszych kryptowalutowych analityków przekazał, że pozbył się całkowicie wszystkich posiadanych bitcoinów. Nie oznacza to jednak, że stracił wiarę w dalsze wzrosty cyfrowego złota. Wręcz przeciwnie, van de Poppe w obszernym wpisie wyjaśnił, dlaczego ten cykl byka przebiega już zupełnie inaczej niż wszystkie poprzednie i dzięki temu zamierza jeszcze bardziej pomnożyć swój portfel BTC.

Czytaj więcej: Michaël van de Poppe sprzedał wszystkie bitcoiny. Jak działa strategia “kosztu alternatywnego”?

Złoto i srebro w górę. Wzrosty bitcoina jeszcze nie teraz

Analitycy pozostają optymistami w kwestii tego, co zaprezentuje nam bitcoin na swoim wykresie cenowym w najbliższych miesiącach. Jednakże na jego kolejne wzrosty trzeba będzie jeszcze zaczekać. W tym czasie znów o sobie dają znać metale szlachetne. Ich skoki kursu nie są jednak pozbawione przyczyny.

Czytaj więcej: Bitcoin jeszcze zaskoczy, ale kiedy? W międzyczasie złoto i srebro znów rosną

OpenAI będzie uczyć swoje chatboty na bazie wpisów z Reddita

Reddit łączy siły z dwoma gigantami technologicznymi! Firma jest niecałe dwa miesiące po wejściu ze swoimi akcjami na giełdę i kolejny raz daje o sobie znać poprzez ogłoszeni strategicznego partnerstwa skupionego na rozwoju AI.

Czytaj więcej: ChatGPT będzie się uczył z Reddita. OpenAI nawiązuje ważną współpracę

Badania pokazują, ile średnio tracimy przez krypto influencerów

Na rynku kryptowalut działa wiele postaci, które są opiniotwórcze i nie raz zdarzyło nam się je zacytować na łamach naszego serwisu. Z tym, że są to postacie prowadzące od dekad wielkie firmy, posiadające realną wiedzę o ekonomii i potrafiące solidnie uargumentować swoje prognozy. Jest też spore grono osób, które są bardzo wpływowe i posiadają ogromne zasięgi, ale za ich rekomendacjami nie zawsze stoi jakaś wartość. Czy jednak warto ich śledzić? Sprawdźmy jak wychodzi się średnio na ich poradach inwestycyjnych.

Czytaj więcej: Oto wyniki traderów, którzy poszli za radami influencerów. Którzy są najbardziej wpływowi?

GPT-4 jest już praktycznie niewykrywalny w Teście Turinga

Coraz trudniej jest nam ustalić czy po drugiej stronie koresponduje z nami żywy człowiek, a może jednak chatbot zasilany sztuczną inteligencją. Programista stojący za Ethereum – Vitalik Buterin – uważa, że AI dziś już ma przewagę nad ludźmi w tej kwestii. Jest czym się martwić czy niekoniecznie?

Czytaj więcej: GPT-4 przeszedł test Turinga. Twórca Ethereum twierdzi, że AI jest już niewykrywalne

Rosja na drugim miejscu na świecie pod względem ilości wydobytych BTC w 2023 roku

Górnicy z Federacji Rosyjskiej w zeszłym roku się nie obijali. Udało im się wydobyć aż 54 tys. bitcoinów, co jest drugim największym wynikiem na świecie. Sytuacja prawna miningu kryptowalut w tym kraju jest obecnie mocno niejasna, jednakże prognozy wskazują na to, że ten rok okaże się jeszcze bardziej produktywny.

Czytaj więcej: Rosja wydobyła w 2023 roku bitcoiny warte miliardy dolarów. Tylko jeden kraj miał lepszy wynik

Kursy kryptowalut 17.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.