Bitcoin jeszcze zaskoczy, ale kiedy? W międzyczasie złoto i srebro znów rosną | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin jeszcze zaskoczy, ale kiedy? W międzyczasie złoto i srebro znów rosną

bitcoina

Na wykresach czołowych kryptowalut dzieje się niewiele. Bitcoin trochę zdrożał, ale nie na tyle, by znów rozpalić nadzieje byków. Złoto i srebro z kolei znów są w natarciu. Co wydarzy się w przyszłości? 


  • Kurs bitcoina lekko wzrósł, ale trudno mówić o imponującym rajdzie rynków. Wszystko może się zmienić za parę tygodni.
  • W tle drożeją jednakże złoto oraz srebro.

Bitcoin i nuda

W powszechnej opinii bitcoin jest walorem giełdowym, który zapewnia sporo emocji. I faktycznie, często tak bywa. Tyle że obecnie na rynku kryptowalut panuje nuda. Dziś jeden bitcoina kosztuje nieco ponad 66 000 USD. Od wczoraj cena niemal nie drgnęła, zaś przez tydzień wzrosła, ale o 4,5%. To mało.

Wykres bitcoina
Wykres cenowy BTC. Źródło: TradingView

Założyciel Capriole Investments, Charles Edwards, uważa jednak, że nuda skończy się najpóźniej za 4 miesiące. Wskazuje, że na wykresie kryptowaluta tworzy formację “kubka i uchwytu”. To samo widział on na wykresie złota (o tym za chwilę).

Teraz kluczowe jest utrzymanie się powyżej 58 000 USD.

Im dłużej pozostaniemy w najwyższych zakresach, tym większe prawdopodobieństwo, że struktura ta stworzy klasyczny wzór „kubek i uchwyt”, po którym zazwyczaj następuje silny wzrost cen

– dodał.

(…) wykres mówi nam, że przed wznowieniem trendu możemy spodziewać się co najmniej kilku miesięcy (…) boczniaka

– ostrzegł niecierpliwych.

Uważnie obserwuje też Capriole Bitcoin Macro Index, wskaźnik łączący ponad 50 wskaźników bitcoina, który pokazuje, że BTC „nadal jest pozbawiony ryzyka”.

Dodajmy, że wzrosty może napędzać jednak… inflacja w USA. Jak wynika z jej nowego odczytu, mimo obaw inwestorów przestała ponownie rosnąć i spadła do 3,4% (poprzedni odczyt – 3,5%). Nie do końca uspokoiło to rynek, ale jest promykiem nadziei w dotąd mrocznym tunelu.

Jak jednak wynika z analizy danych dotyczących handlu opcjami przeprowadzonej przez CF Benchmarks na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME), szanse na krótkotrwałe wzrosty są nadal nikłe. Z analizy opcji wynika, że inwestorzy BTC pozostają sceptyczni. Podkreślmy to jednak: krótkoterminowo.  

Warto dodać, że wzrosty napędzić może też podaż pieniądza M2 w USA. Chodzi o podaż dolarów w gotówce i na lokatach. Ta po raz pierwszy od listopada 2023 r. osiągnęła dodatni poziom rok do roku. Co to oznacza? Inwestorzy zaczynają wypłacać fiaty z lokat i inwestować.

Złoto i srebro

Może to właśnie z M2 wynika wzrost ceny złota i srebra. Dziś jedna uncja królewskiego metalu kosztuje 2390 USD.

Srebro zdrożało już do 30 USD.

Oba metale szlachetne drożeją nie bez powodu. To odpowiedź na podaż M2 pieniądza i także oczekiwanie na niższe stopy proc. w USA. Do tego sporych zakupów dokonują banki centralne, w oczekiwaniu zapewne na problemy geopolityczne.

Do pewnego przegrzania na polu bitwy mocarstw może dojść za ok. rok. Jeżeli Donald Trump wygra wybory w USA może przyspieszyć bieg historii i zaostrzyć kurs wobec Chin. I tego chyba też zaczynają się obawiać inwestorzy.

bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.