Michael van de Poppe sprzedał wszystkie bitcoiny. Jak działa strategia "kosztu alternatywnego"? | Wiadomości | CrypS.

Michael van de Poppe sprzedał wszystkie bitcoiny. Jak działa strategia “kosztu alternatywnego”?

Michaël van de Poppe

Popularny analityk oraz zwolennik największej z kryptowalut – Michael van de Poppe – postanowił opróżnić swój portfel z BTC! Co więcej, podzielił się on swoimi wątpliwościami na temat 4-letniego cyklu bitcoina.


  • Zdaniem popularnego eksperta z branży kryptowalut obecny cykl czołowej kryptowaluty może być znacznie krótszy od poprzednich i nie przekraczać nawet 3 lat,
  • Niedawno Michael van de Poppe wymienił wszystkie swoje bitcoiny na altcoiny, aby osiągnąć wyższe zyski.

Wątpliwość względem cykliczności BTC

Halving, który odbył się w sieci bitcoina na wysokości 840-tysięcznego bloku, nie wywarł natychmiastowej presji na cenę czołowej kryptowaluty.

Warto mieć jednak na uwadze to, iż największa z kryptowalut ustanowiła nowy szczyt cenowy jeszcze przed cyklicznym wydarzeniem dzielącym nagrodę blokową BTC na połowę. To z kolei pokazuje nam, że ta hossa jest inna od poprzednich.

Swoimi wątpliwościami wobec 4-letniego cyklu bitcoina podzielił się także Michael van de Poppe.

W poście z 12 maja br. opublikowanym na platformie X zaznaczył on, iż wątpi w to, że tak samo stanie się i tym razem, ponieważ płynność leży po obu stronach.

Co więcej, analityk ten prognozuje, iż obecny cykl bitcoina potrwa do końca 2026 r. albo 2027 r., a później czeka go poważny kryzys.

Zamiana bitcoinów na altcoiny

Co ciekawe, Michael van de Poppe ujawnił niedawno, że sprzedał wszystkie swoje BTC! Nie wyszedł jednak do waluty fiducjarnej, zamiast tego sięgnął po altcoiny, mimo iż te mogą być obarczone większym ryzykiem inwestycyjnym.

W filmie udostępnionym kilka dni temu na YouTube ekspert ten wyjaśnił, że jego decyzja jest podyktowana tym, iż dostrzega on „ogromny koszt alternatywny”. Wyjaśnił następnie, że inwestując w alternatywne wirtualne waluty, może osiągnąć duży zwrot.

Analityk ten dokładnie opisał przyjętą przez siebie strategię „kosztu alternatywnego”.

Okazuje się, iż nie zamierza on HODLować altcoinów i nie zaleca tego innym inwestorom. Zamiast tego zamierza nimi handlować, aby zarobić więcej BTC.

W chwili pisania tego tekstu kurs największej z kryptowalut oscyluje w okolicy 66 tys. dol. za monetę.

W ostatnim czasie bitcoin znacznie odzyskał siłę, wznosząc swoją cenę z poziomów bliskich 60 tys. dol., co stanowi około 10% zmianę. Z perspektywy długoterminowej BTC wciąż znajduje się na dużym plusie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrósł on  bowiem aż o 147%!

BTC
Wykres BTC/USD. Zakres 6-miesięczny. Źródło: tradingview.com

Słabość wykazywana przez altcoiny

Obecnie alternatywne wirtualne waluty pozostają w tyle za BTC, jeśli chodzi o wzrosty. Większość czołowych altcoinów nie pobiła jeszcze swoich rekordów cenowych z poprzednich cykli.

Jako jeden z potencjalnych czynników potencjalnego osłabienia na tych wirtualnych walutach Michael van de Poppe wymienił niepewność w związku z zatwierdzeniem ETF-ów spot na ETH w Stanach Zjednoczonych.

Co więcej, wiele altcoinów jest zagrożonych atakami ze strony regulatorów, a z pozwu wystosowanego przez firmę Consensys wynika, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może przymierzać się do uznania Ethereum za papier wartościowy. 

Zgodnie z obserwacjami wspomnianego analityka altcoiny doświadczyły 70% korekty od czasu zatwierdzenia ETF-ów spot na BTC . Dzięki temu dominacja bitcoina utrzymywała się na rynku, przy czym doświadczał on stosunkowo niewielkich korekt cenowych.

Michael van de Poppe oznajmił także, iż przyjęta przez niego nowa strategia jest wysoce ryzykowna, a w ciągu 2 tygodni stracił już około 20% swojego portfela. Dodał obok, iż straty mogą wynieść nawet 50-80%, na co jest gotowy. 

Michaël van de Poppereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.