Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.06.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kursy kryptowalut 16.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 16 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Finał sprawy Ripple vs. SEC już na dniach?

Były adwokat pracujący niegdyś dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Marc Fagel – twierdzi, że trwający już trzeci rok konflikt prawny między regulatorem a firmą Ripple może znaleźć swój finał przez zakończeniem czerwca tego roku. Trzeba tu podkreślić, że wynik rozprawy będzie miał absolutnie kluczowe znaczenie dla amerykańskiego rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Sprawa Ripple vs. SEC może się zakończyć już na dniach

MakerDAO zrewolucjonizuje rynek pożyczek w branży DeFi

Społeczność zdecentralizowanej organizacji autonomicznej – MakerDAO – zakończyła wczoraj ważne głosowanie w sprawie zmian dot. wysokości stóp procentowych przy kryptowalutowych pożyczkach. Zadecydowano również o usunięciu kilku stablecoinów ze skarbca DAO. Wszystko powyższe może zdecydowanie odmienić dzisiejszy obraz sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Czytaj więcej: Ważne zmiany w MakerDAO, które uderzają w Gemini

Nowe szczegóły w kwestii cyfrowego euro budzą kontrowersje

Wyciekły dane dotyczące projektu ustawy dot. wprowadzenia cyfrowego euro do obrotu detalicznego. Ten temat od samego początku budził wiele kwestii spornych w społeczeństwie, między innymi ze względu na obawy dot. inwigilacji obywateli. Teraz poznaliśmy kolejne założenia dotyczące funkcjonowania europejskiego CBDC i są one dosyć niepokojące.

Czytaj więcej: Wyciekła unijna ustawa dotycząca cyfrowego euro. Poznaliśmy ważne szczegóły

Co dla rynku krypto oznacza Bitcoin ETF od BlackRock?

Wczorajsze pogłoski dotyczące tego, że największy fundusz inwestycyjny na świecie zamierza uruchomić specjalny fundusz giełdowy oparty na cenie bitcoina, okazały się prawdą. BlackRock wysłał wniosek do SEC o zgodę na utworzenie Bitcoin ETF, którego powiernikiem miałaby być giełda Coinbase. Jest to zdecydowanie przełomowe wydarzenie dla rynku cyfrowych aktywów i również wskazuje na kilka istotnych faktów.

Czytaj więcej: BlackRock stara się o utworzenie bitcoinowego ETF

Mercedes Benz testuje sztuczną inteligencję

Topowy niemiecki producent luksusowych samochodów uruchomił dziś swój program pilotażowy z wykorzystaniem AI. Niektóre modele aut tej renomowanej marki są już wyposażone w specjalnego asystenta głosowego – MBUX – który ułatwia korzystanie z nich dzięki sterowaniu głosowemu. Teraz klienci ze Stanów Zjednoczonych będą testować nowe funkcje, które zostaną rozszerzone o maszynowe uczenie dzięki integracji z ChatGPT. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja w pojazdach znanej marki produkującej luksusowe samochody

Anonimowość transakcji w bitomatach

Kwestia prywatności i zachowania jak największej anonimowości w branży kryptowalut jest jednym z jej pierwotnych fundamentów. W miarę postępujących regulacji jest coraz ciężej dokonywać transakcji z użyciem cyfrowych aktywów bez podawania swoich danych osobowych. Jedną z opcji pozostają wciąż bitomaty. Poniższy tekst powinien Wam solidnie przybliżyć temat, jak wygląda to w praktyce.

Czytaj więcej: Anonimowy bitomat bitcoin bez prowizji: Shitcoins.club. Gdzie jest haczyk?

Celsius pozbywa się altcoinów i naraża na spadki m.in. cardano

Upadły kryptowalutowy pożyczkodawca uzyskał od sądu zgodę na zamianę wszystkich posiadanych altcoinów na bitcoina oraz ether. Proces ten ma ruszyć już w lipcu. Ta informacja jednak spotyka się z dużym sprzeciwem ze strony klientów upadłej firmy, a reprezentujący ich prawnik wskazuje, że jest to poważne naruszenie prawa pożyczek konsumenckich. Co więcej, stanowi to duże zagrożenie dot. napędzenie presji sprzedażowej takich altcoinów, jak cardano (ADA) czy solana (SOL).

https://twitter.com/CelsiansNetwork/status/1669289468489084930?s=20

90% firm w krypto upadnie, twierdzi legendarny inwestor

Znany miliarder, który jest wielkim entuzjastą kryptowalut – Mark Cuban – wdał się na Twitterze w zażartą dyskusję z były urzędnikiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Spierał się w temacie regulacji z Johnem Reedem Starkiem. Panowie nie mogli dojść między innymi do konsensusu w kwestii odpowiedniego traktowania małych startupów z rynku cyfrowych aktywów przez organy nadzorcze w USA. Na końcu ich gorącej wymiany zdań Cuban stwierdził, że większość kryptowalut zniknie z tego rynku, tak samo 90% firm z sektora blockchaina upadnie w następstwie wprowadzenia pewnych przepisów.

Źródło: Cointelegraph

Europa jednak nie dla Binance?

Lider na rynku scentralizowanych giełd kryptowalut nie ma w ostatnim czasie dobrej passy. Największym zmartwieniem dla Binance jest oczywiście konflikt prawny z SEC, jednakże w Europie także zaczyna mieć coraz poważniejsze problemy. W tym tygodniu poinformowano, że platforma jednak nie wystartuje na Cyprze i jest obecnie w trakcie wyrejestrowywania się z tego kraju, a następnie pojawiły się informacje, że opuszcza kolejne europejskie państwo. W Holandii wniosek o uzyskanie licencji na działanie został w pełni odrzucony przez władze.

Źródło: Finance Magnates 

Kursy kryptowalut 16.06.2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.