Sprawa Ripple vs. SEC może zakończyć się już na dniach | Wiadomości | CrypS.

Sprawa Ripple vs. SEC może zakończyć się już na dniach

Karolina Kropopek
ripple-xrp

Długoletnia batalia sądowa między firmą Ripple Labs a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może zbliżać się ku końcowi. Z takiego założenia wyszedł były prawnik, który pełnił kiedyś funkcję dyrektora regionalnego w SEC w San Francisco – Mark Fagel.


Najnowszy komentarz został wydany w odpowiedzi na post zamieszczony na Twitterze przez jednego z członków społeczności kryptowalutowej, który wyraził obawy o to, że SEC może pokusić się o wycofanie swojego pozwu, przed wydaniem wyroku podsumowującego.

Orzeczenie sądu może zostać opóźnione

Według sugestii zwolennika XRP sędzia prawdopodobnie wyda orzeczenie dot. sprawy między Ripple Labs a SEC z opóźnieniem. W tej kwestii nie zgodził się Mark Fagel, sugerując, iż to powinno pojawić się w ciągu kilku dni.

Zdaniem byłego urzędnika SEC, wszelkie opóźnienia w sprawie mogą wynikać z jej złożoności, a nie ukrytych motywów. W jego opinii ujawnione e-maile związane z przemówieniem Williama Hinmana z 2018 r. dot. kryptowalut mogą być przywołane jedynie w związku z orzeczeniem w sprawie odpowiedzialności poszczególnych oskarżonych.

O możliwych skutkach dokumentów związanych z Hinmanem, Mark Fagel opowiedział również w niedawnym talk-show CryptoLaw TV. W jego opinii ich upublicznienie postawiło byłego dyrektora Wydziału Finansów Korporacyjnych SEC w złym świetle. Obok podkreślił on jednak, iż nie mają one znaczącego wpływu na całą sprawę

Ethereum (ETH) mogło interesować Hinmana

Oprócz poruszenia aspektów etycznych Mark Fagel zauważył, że William Hinman mógł z jakiegoś powodu w szczególności wykazywać zainteresowanie drugą co do wielkości kryptowalutą. W jego opinii osoby z SEC byłyby z tego powodu niezadowolone, ponieważ pracownicy tej agencji nie powinni sięgać po nic, co jest przez nią poddawane ocenie. 

Warto przypomnieć, iż z treści ujawnionych e-maili wynikało, że były pracownik SEC chciał nawet spotkać się ze współzałożycielem Ethereum – Vitalikiem Buterinem, aby poznać rolę, jaką odgrywa podmiot Ethereum Foundation. Co więcej, rozmowy między urzędnikami amerykańskiej niezależnej agencji wskazują na to, iż William Hinman mógł być świadomy konsekwencji swoich publicznych stwierdzeń wydanych wobec ETH. 

Kontynuując swoją wypowiedź, Mark Fagel jeszcze raz powtórzył, że:

„Nie ma tu żadnej prawdziwej bomby dotyczącej meritum sprawy. Myślę, że jest to najważniejsze. Nie ma tu nic, co mówiłoby, że istnieje problem z poglądem SEC, co do tego, czy Ripple naruszył prawo poprzez swoją ofertę XRP”.

Zdaniem SEC poglądy Williama Hinmana nie powinny być brane pod uwagę. Nawet jeśli wygłosił je, gdy jeszcze pracował dla tego regulatora. Zupełnie inne podejście ma do tego Ripple Labs, które uważa jego przemowę za główny dowód w sprawie, pozwalający obronić kryptowalutę XRP. Były urzędnik SEC powiedział bowiem, że token, który stanie się wystarczająco zdecentralizowany, nie jest papierem wartościowym. 

ripple-xrpreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.