Sztuczna inteligencja w pojazdach znanej marki luksusowych samochodów | Wiadomości | CrypS.

Sztuczna inteligencja w pojazdach znanej marki luksusowych samochodów

Patryk Chodyniecki
Sztuczna inteligencja

Niemiecki producent samochodów po raz kolejny staje na czele innowacji w przemyśle motoryzacyjnym. Sztuczna inteligencja(AI) ma pomóc mu w ulepszeniu jego pojazdów.


Renomowany producent samochodów – Mercedes Benz –  integruje ChatGPT z systemem sterowania głosem w swoich pojazdach, przenosząc funkcję „Hey Mercedes” –  intuicyjnego Asystenta Głosowego MBUX na wyższy poziom.

Wprowadzając ChatGPT, Mercedes-Benz ma na celu uczynienie sterowania głosem jeszcze bardziej płynnym i naturalnym. Dzięki AI dostarczy on klientom lepszych doświadczeń podczas jazdy. Program beta rozpocznie się 16 czerwca 2023 roku i będzie prowadzony na terenie USA. Zakłada się, że obejmie on ponad 900 000 pojazdów wyposażonych w system informacyjno-rozrywkowy MBUX.

Sztuczna inteligencja i dołączanie do programu beta

Klienci zainteresowani udziałem w programie beta mogą zrobić to za pośrednictwem aplikacji Mercedes me lub bezpośrednio z ich pojazdów za pomocą polecenia głosowego:

 Hey Mercedes, chcę dołączyć do programu beta.

Aby zintegrować ChatGPT, Mercedes-Benz wykorzystuje możliwości korporacyjne chmury i platformy AI Microsoft – Azure OpenAI Service. Sam asystent Głosowy MBUX Mercedes-Benz już jest liderem w zakresie intuicyjnej obsługi pojazdu przy pomocy poleceń głosowych. Dzięki niemu użytkownicy mogą uzyskiwać aktualizacje sportowe i pogodowe, szukać informacji o swoim otoczeniu, a nawet kontrolować swoje smart domy.

Jakie są zalety integracji z ChatGPT? 

Integracja z ChatGPT podniesie dotychczasową jakość dzięki polepszeniu zrozumienia języka naturalnego i rozszerzając zakres tematów, na które może odpowiedzieć. Łącząc siły Asystenta Głosowego MBUX i ChatGPT, Mercedes-Benz może zaoferować użytkownikom asystenta głosowego, który nie tylko przyjmuje naturalne komendy głosowe, lecz po prostu będzie w stanie prowadzić dialog z kierowcą, czy pasażerami.

Uczestnicy programu beta będą mieli do czynienia z bardziej wszechstronnym asystentem głosowym, który może dostarczyć szczegółowych informacji o miejscu docelowym, sugerować nowe przepisy na kolację, czy odpowiadać na skomplikowane pytania. Co ważne – kierowcy mogą cieszyć się tymi zaletami bezpiecznie, utrzymując ręce na kierownicy i oczy skupione na drodze. 

Prywatność i bezpieczeństwo danych

Mercedes-Benz przywiązuje wielką wagę do danych osobowych i zamierza wdrożyć ChatGPT z poszanowaniem przepisów. Do tego celu wykorzystano Azure OpenAI Service – model zapewniający bezpieczeństwo, prywatność i niezawodności. Same dane dotyczące poleceń głosowych są anonimizowane i przechowywane w Inteligentnej Chmurze Mercedes-Benz, zatem kierowcy mogą być pewni, że informacje są chronione przed manipulacją i nadużyciami. 

Sztuczna inteligencjareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.