Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 16.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 16 lutego 2024 r.


Spis treści:


Jak wyglądają szanse bitcoina na nowe ATH przed halvingiem?

Analitycy dopuszczają taką możliwość, by jeszcze przed kwietniowym halvingiem cena bitcoina znalazła się na najwyższym poziomem cenowym w historii. W ich prognozach wskazuje na kilka istotnych czynników, które mogę szybko wywindować kurs BTC powyżej 69 tys. dolarów i nie są to wyjęte z kapelusza argumenty.

Czytaj więcej: Bitcoin po 70 000 USD już w marcu? Wiele na to wskazuje

O co chodzi z tym airdropem od Starknet?

Zapewne większość z Was zdążyła usłyszeć już, że nadchodzi ogromny airdrop nowego tokena od Starknet. Przy okazji pojawiły się i pewne kontrowersje związane z tym tematem. O co generalnie chodzi w całej akcji, kto się kwalifikuje do otrzymania tego zrzutu i jakie plany na przyszłość mają organizatorzy całego przedsięwzięcia, o tym piszemy tutaj.

Czytaj więcej: Airdrop Starknet. Zauważono ciekawe zjawisko po ogłoszeniu zrzutu

Solana ma nowego rywala na rynku smartfonów Web3

Zainteresowanie nowym smartfonem jest całkiem spore, a za tym akurat może przemawiać stosunkowo niska cena i fajny pakiet dostępnych narzędzi. Jak widać, urządzenia mobilne od projektów z branży blockchaina to całkiem niezły biznes i zapewne kolejne podmioty zaczną wypuszczać własne smartfony. PS. Solana ma już ponad 100 tys. zamówień następcy Sagi.

Czytaj więcej: Nie tylko Solana. Kolejny projekt z rynku blockchain wypuszcza smartfona Web3

Vitalik Buterin chwali konkurenta dla X i wskazuje jego mocne strony

Vitalik Buterin zrobił naprawdę dobre promo stosunkowo młodemu projektowi ze świata zdecentralizowanych platform społecznościowych. Programista wskazuje na wiele jego zalet i ma nadzieję, że jego twórcy odniosą spektakularny sukces.

Czytaj więcej: Masz dosyć X? Vitalik Buterin wskazuje Ci ciekawą alternatywę

Generator filmów AI od twórców ChatGPT robi wrażenie

Firma OpenAI zaprezentowała swój nowy model do generowania filmów przy pomocy sztucznej inteligencji. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Eksperci z tej branży nie kryją zachwytu oraz nie szczędzą pochwał dla Sama Altmana i jego zespołu.

Czytaj więcej: Zachwyty nad nowym generatorem filmów AI od twórców ChatGPT. Wkraczamy w zupełnie nowy świat

Tokeny powiązane ze sztuczną inteligencją rosną w siłę

Cyfrowe aktywa powiązane z AI również ładnie sobie radzą w ostatnim czasie. Ich łączny marketcap dobija już do poziomu 10 mld USD. Co więcej, lider tego segmentu kryptowalutowych projektów osiągnął ostatnio kapitalizację rynkową powyżej 4 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Wartość rynku krypto AI zbliża się do 10 mld USD. Lider wzrósł od początku roku o 173%

Dlaczego warto rozumieć wykresy świecowe w analizie technicznej?

Techniki wykresów świecowych powstały ponad 300 lat temu, ale ich znaczenie utrzymuje się do dziś. Dzięki praktyce w odczytywaniu ich formacji, wykresy świecowe mogą pomóc inwestorom w lepszym określaniu czasu wejścia na rynek, ocenie nastrojów, zarządzaniu ryzykiem i ostatecznie poprawie długoterminowych wyników. 

Czytaj więcej: Wykorzystaj świece japońskie oraz wykresy świecowe w handlu Ethereum (ETH), Solaną (SOL), Ripple (XRP) i Litecoinem (LTC)

Kursy kryptowalut 16.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.