Bitcoin po 70 000 USD już w marcu? Wiele na to wskazuje | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin po 70 000 USD już w marcu? Wiele na to wskazuje

Jacek Walewski

Bitcoin przebił na wykresie poziom aż 52 000 USD. Czy to możliwe, że jeszcze przed kwietniowym halvingiemm za 1 BTC będziemy płacili 70 000 USD? Twierdząco na to pytanie odpowiada firma QCP Capital, która jest zdania, że od ATH dzieli nas niecałe 1,5 miesiąca.


  • Kurs bitcoina znalazł się powyżej poziomu 52 000 USD,
  • Analitycy QCP Capital uważają, że w marcu kryptowaluta przebije swoje dotychczasowe ATH, czyli 69 000 USD,
  • Na podparcie swojej tezy firma wskazuje dane dot. ETF-ów dla ceny spot BTC.

Bitcoin po 52 000 USD

Kurs bitcoina znalazł się na poziomie aż 52 000 USD. W chwili pisania tego tekstu cena lekko spadła poniżej tego pułapu, ale nie zmienia to faktu, że kryptowaluta drożeje w sporym tempie. W ciągu ostatnich 7 dni dała zarobić aż 12%.

Ether wypada na tym tle równie dobrze. 1 ETH kosztuje 2832 USD, co oznacza skok o 15% w ciągu tygodnia.

Przed nami nowe ATH?

W tym momencie singapurska firma kryptowalutowa QCP Capital opublikowała swoją prognozę dot. BTC. Patrząc na to, jaki kapitał napływa do ETF-ów bitcoina, analitycy firmy doszli do wniosku, że już w marcu 1 BTC będzie kosztowało 70 000 USD. Oznaczałoby to przebicie aktualnego ATH – 69 000 USD.

Po ponad 2 latach bitcoin ponownie wzrósł powyżej poziomu 50 000 USD. Wzrost ten nastąpił po imponujących napływach [kapitału] do spotowych ETF-ów bitcoina w wysokości około 500-650 milionów USD dziennie, co odpowiada zakupowi 10-13 tysięcy BTC dziennie

– wyliczają eksperci.

Do tego na rynek wracają chyba bardziej świadomi inwestorzy, czyli ci, którzy wiedzą, co oznaczają dla wyceny bitcoina takie czynniki jak halving czy cięcia stóp proc. przez Fed.

Podział nagrody dla górników ma mieć miejsce w kwietniu, zaś obniżki stóp w tym roku – raczej w okolicy drugiego półrocza (choć dane makroekonomiczne mogą sprawić, że Fed podejmie tę kluczową decyzję wcześniej).

Do tego wszystkiego w maju powstać może ETF etheru, co oznacza dodatkowy kapitał dla Ethereum.

Dalszy wzrost BTC na wykresie cenowym może zatrzymać chyba tylko wydarzenie pokroju kolejnej pandemii lub wybuchu większej wojny (np. USA-Chiny).

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej. Inwestujecie na własną odpowiedzialność!
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.