Masz dosyć X? Vitalik Buterin wskazuje Ci ciekawą alternatywę | Wiadomości | CrypS.

Masz dosyć X? Vitalik Buterin wskazuje Ci ciekawą alternatywę

Karolina Zawodnik

Współzałożyciel Ethereum (ETH) skierował słowa pochwały w kierunku stosunkowo młodej zdecentralizowanej sieci społecznościowej – Farcaster. Czym zaimponowała mu ta platforma?


  • Vitalik Buterin pochwalił Farcaster w odpowiedzi na wpis jednego z użytkowników X, dotyczący zalet tej platformy,
  • Farcaster został opisany jako środowisko wolne od reklam. Co więcej, poprzez nagradzanie użytkowników natywnym tokenem robi on ukłon w stronę tworzenia wysokich jakości treści.

Vitalik Buterin chwali nowy projekt

Znany programista wyraził uznanie dla młodej platformy społecznościowej, która mimo niewielkiej liczby użytkowników (mniej niż 200 tys. osób), oferuje poziom zaangażowania równoległy z innymi popularnymi sieciami. Wskazuje to na silne zaangażowanie ze strony społeczności zgromadzonej w Farcaster

Kanały na wspomnianym komunikatorze umożliwiają odkrywanie i udostępnianie treści w środowisku wolnym od reklam. Użytkownik X znany pod pseudonimem DeeZe z którym zgodził się Vitalik Buterin, zaznaczył, że jest podekscytowany przyszłym rozwojem wspomnianej platformy. Spodobał mu się m.in. jej interfejs. 

Farcaster został stworzony w 2020 r. przez Dana Romero i Varuna Srinivasana w oparciu o “wystarczająco zdecentralizowany protokół kryptograficzny”. Pozwala on użytkownikom na interakcję bez zgody ze strony całej sieci. 

Wspomniany innowacyjny system rejestruje interakcje społeczne w rozproszonej sieci. Tożsamości użytkowników są zabezpieczone w nim przy wykorzystaniu Ethereum. 

Napiwki za wysokiej jakości treści

Twórcy z Farcaster są motywowani możliwością otrzymania środków za publikowane przez siebie posty. Stanowi więc to dla nich nagrodę za ich aktywność i wkład w rozwój platformy. Użytkownicy mogą otrzymywać codziennie napiwki w postaci spekulacyjnego tokena w zamian za dobry wpis bądź pozytywne wibracje z niego bijące. 

Vitalik Buterin stwierdził, iż można powiedzieć, że osiągnięto punkt, w którym dla wielu osób Farcaster jest całkiem użyteczną alternatywą dla dawnego Twittera. 

Mimo wielu zalet, Farcaster ma też i swoje wady. Te nie umknęły czujnemu oku Vitalika Buterina, który dodał, że projekt ten stoi przed wyzwaniami tj. zwiększona ilość spamu. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.