Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [16.01.2024]

Kursy kryptowalut 16.01.2024.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 16 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Poważne oskarżenia wobec twórców Polygon

Wczoraj firma specjalizująca się w prowadzeniu dochodzeń związanych z sektorem blockchaina wysunęła bardzo poważne zarzuty wobec zespołu Polygon. Napisano o zorganizowanym oszustwie oraz spisku, do którego wciągnięto ponoć giełdę Binance. Lepiej, by oskarżone osoby miały solidne wyjaśnienie tej sytuacji, bowiem “śledczy” wskazali na konkretne dane, które nie wydają się być czymś wyrwanym z kontekstu.

Czytaj więcej: Fundacja Polygon oskarżona o przywłaszczenie sobie milionów tokenów

Nowa usługa Binance robi furorę

W ostatnich tygodniach poprzedniego roku największa na świecie giełda kryptowalut uruchomiła długo wyczekiwane narzędzie dedykowane mniej doświadczonym traderom. Jak się okazuje, popyt na to rozwiązanie jest ogromny, czego dowodem są ogromne wolumeny, jakie odnotowano na platformie Binance.

Czytaj więcej: Młoda usługa od Binance generuje tygodniowo 2 miliardy USD obrotu. W czym tkwi fenomen?

Podaż LINK na giełdach jest na rekordowo niskim poziomie

Chainlink to jeden z projektów, na który coraz bardziej stawiają instytucje, a w ostatnich miesiącach jego token był mocno skupowany przez wieloryby. Gdy podaż danego aktywa zaczyna się kurczyć na scentralizowanych giełdach, oznacza to przeważnie zapowiedź wzrostów na jego wykresie cenowym. A tak się składa, że ogólna ilość tokenów LINK na wszystkich scentralizowanych giełdach jest na najniższym poziomie od 4 lat.

Czytaj więcej: Inwestorzy czekają na wybicie topowego altcoina. Jego podaż na giełdach jest najniższa od 4 lat

Solana wypuści tańszą wersję swojego smartfona Web3

Z tym telefonem od Solany to niezły rollercoaster wyszedł ostatecznie pod koniec zeszłego roku. Teraz firma pracuje ponoć nad następcą “Sagi”, który ma być o wiele bardziej dostępny na rynku niż jego poprzednik.

Czytaj więcej: Solana wypuści kolejną wersję swojego smartfona Web3. Poprzedni wyprzedał się w całości

TrueUSD stracił powiązanie 1:1 z dolarem

Momentalne, drobne odchylenia od sztywnego kursu 1 dolara w przypadku stablecoinów się zdarzają (choć nie powinny) i nie oznacza to od razu tragedii na poziomie Terry. Jednakże w tym przypadku na całą sytuację składa się kilka niepokojących czynników, które rzucają długi cień wątpliwości co do bezpieczeństwa projektu.

Czytaj więcej: Czwarty największy stablecoin zaliczył drobny depeg i wciąż nie powrócił do kursu 1 USD

Hackerzy polują na programistów z rynku blockchaina

Pisaliśmy o tym wielokrotnie, ale jak widać skala problemu nie maleje, w międzyczasie pojawiają się kolejne ofiary scamerów, tak więc będziemy powtarzać bez końca. Dbajcie o swoje cyberbezpieczeństwo, nie oszczędzajcie na programach antywirusowaych, kierujcie się chłodną logiką w sieci i nie pobierajcie rzeczy, które Wam podsyłają obcy ludzie. Teraz otrzymujemy kolejny przykład tego, że hakerzy są naprawdę cwani i potrafią polować na nasze wrażliwe dane w naprawdę niezauważony sposób.

Czytaj więcej: Ta grupa zawodowa stała się nowym celem ataków hakerów

Kursy kryptowalut 16.01.2024.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.