Ta grupa zawodowa stała się nowym celem ataków hakerów | Wiadomości | CrypS.

Ta grupa zawodowa stała się nowym celem ataków hakerów

Jacek Walewski

Pracujesz w branży kryptowalut? A może interesujesz się bitcoinem? Hakerzy mogą się więc Tobą interesować. O tym, w jak dużym stopniu, opisał pewien użytkownik X, 0xMario.


  • Hakerzy coraz częściej próbują atakować swoje ofiary za pomocą… ofert pracy,
  • Jeden z użytkowników X niemal stał się ofiarą hakerów, którzy stali za blockchainową grą.

Hakerzy stawiają na kreatywność

oxMario natknął się w sieci na MythIsland, grę opartą na blockchainie. Co ciekawe, otrzymał od zespołu gry ofertę pracy jako programista Solidity, języka programowania dla inteligentnych kontraktów.

 

Rozmowy o współpracy przeniosły się na Telegram. W tym czasie 0xMario rozmawiał z różnymi osobami podszywającymi się pod członków zespołu tworzącego grę. Gdy zaufał grupie, ta poprosiła go o pobranie programu uruchamiającego rozgrywkę we wspomnianą grę. Program pobrał z oficjalnej strony internetowej.

Podczas próby zarejestrowania nowego konta 0xMario otrzymał komunikat o błędzie związanym z .NET Framework. Była to pierwsza poważna czerwona flaga.

Po zgłoszeniu zespołowi MythIsland problemu i próbie jego rozwiązania, hakerzy zerwali kontakt ze swoją ofiarą. Wtedy oxMario zrozumiał, że stał się celem przestępców. Nie stracił żadnych aktywów, ale niewiele brakowało, by skradziono np. jego dane do logowania czy klucze prywatne.

Jak nie dać się oszustom?

Jak więc nie dać się oszustom?

Po pierwsze, nie udostępniaj nieznajomym swoich danych osobowych. Do tego zabezpieczaj swoje konta, czy to w social mediach, czy bankowe. Zawsze używaj unikalnych haseł do różnych platform i usług. Hasła też muszą być bezpieczne, zbudowane z liter, cyfr i znaków.

Zawsze zachowaj zdrowy sceptycyzm, szczególnie w przypadku ofert dot. współpracy czy zarobku, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Tyczy się to nie tylko propozycji inwestowania w kryptowaluty, ale też pracy w jakiejś firmie.

Fundamentem powinno być też posiadanie programu antywirusowego z płatną subskrypcją i regularne (najlepiej codzienne) skanowanie systemu operacyjnego. Konieczne jest też włączenie opcji ochrony 24 h. Nawet jeżeli bywa to irytujące, pomaga w obronie naszego sprzętu przed atakiem hakerskim.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.