Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 15.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Bitcoin nie potrzebuje ETF-ów, by osiągnąć nowe ATH w przyszłym roku

Mamy kolejną prognozę dot. sytuacji bitcoina i rynku kryptowalut w najbliższych latach. W tym przypadku nie ma wskazywania poziomów typu 100 000/500 000/1 mln USD za 1 BTC, a konkretne czynniki i wyjaśnienie, dlaczego akurat one mogą wpłynąć na wzrosty kursu króla cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Te 3 katalizatory wybiją kurs BTC po nowe ATH. Żaden z nich nie dotyczy ETF-ów – wskazuje analityk Matrixport

Coinbase startuje z platformą do tokenizacji aktywów

Coinbase dostrzega niszę na rynku blockchaina, która zdaniem giełdy w dalszym ciągu nie jest odpowiednio zagospodarowana. Co za tym idzie, stworzyła nową inicjatywę dedykowaną instytucjom, by pomóc im wejść do tego sektora i jeszcze bardziej wpłynąć na adopcję wspomnianej technologii.

Czytaj więcej: Ta branża ma być warta 10 bln USD do 2030 roku. Coinbase prezentuje „Project Diamond”

Binance z ważnym ogłoszeniem dla użytkowników

Jakbyście zauważyli na dniach jakieś podejrzane ruchy powiązane z walletem Binance, to spokojnie. Wszystko w porządku z Waszymi środkami, jak zapowiada giełda.

Czytaj więcej: Binance zapowiada duże transfery ze swojego portfela. Co za tym stoi?

SafeMoon ogłasza upadłość. Kurs tokena SFM leci w dół

Kolejna firma z rynku kryptowalut ogłasza swoją upadłość. Tym razem jednak nie jest to projekt, który nie zdołał udźwignąć negatywnego wpływu bessy na rynek, a podmiot, którego twórcy mieli sporo za uszami. Jednakże na pewno swoją cegiełkę do tej porażki dołożyła SEC.

Czytaj więcej: Projekt DeFi ogłasza upadłość 2 miesiące po pozwie od SEC

Od niewypału do hitu sprzedażowego – smartfon od Solany wyczerpał nakład

Kapitalizacja rynkowa memecoina BONK przekroczyła już poziom 1 miliarda dolarów. Boom wokół tego memecoina prowadzi do znacznych zysków dla ekosystemu Solany. Co więcej, przełożył się na dynamiczny skok sprzedaży SAGI, czyli smartfonu Web3, który pierwotnie okazał się totalnym niewypałem. Teraz ponoć jego nakład został już praktycznie wyprzedany.

Czytaj więcej: BONK napędził sprzedaż produktu Solany, który spisano już na straty

CEO Ledgera obiecuje, że firma zacznie bardziej dbać o bezpieczeństwo

Wczorajsze doniesienia do exploicie biblioteki od francuskiego producenta portfeli sprzętowych napędziły stracha wielu użytkownikom kryptowalut. Pascal Gauthier twierdzi, że w ciągu niecałych dwóch godzin po wykryciu luki, którą wykorzystał haker, wdrożono specjalną aktualizacją, która ją wyeliminowała. Łączne straty oszacowano na około 500 tys. USD. Powodem całego zajścia był atak phishingowy na jednego z byłych już pracowników firmy.

Vitalik Buterin ma powody do zadowolenia

W ekosystemie Ethereum dokonał się w końcu przełom, o który jego główny twórca, czyli Vitalik Buterin, zabiegał już od 2018 roku. Chodziło o obniżenie podaży ETH do poziomu progu początkowo określonego w EIP-960 jako „twardy” limit.

Kursy kryptowalut 15.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.