Binance zapowiada duże transfery ze swojego portfela. Co za tym stoi? | Wiadomości | CrypS.

Binance zapowiada duże transfery ze swojego portfela. Co za tym stoi?

Karolina Kropopek

Największa na świecie giełda kryptowalut uprzedziła swoich użytkowników przed “nietypowymi” operacjami twierdząc, iż ci będą mogli zaobserwować duże transfery wirtualnych walut na różnych blockchainach pochodzące z jej portfela.


Takie ruchy mogą wzbudzić niepokój, dlatego Binance przed ich wykonaniem pośpieszył z wyjaśnieniem. Okazuje się, iż te będą miały związek ze “standardową operacją konserwacji portfela”.

Binance z ważnym komunikatem

Czołowa platforma pozwalająca na handel wirtualnymi walutami oznajmiła za pośrednictwem oficjalnego konta na X (danym Twitterze), że w ciągu najbliższych dni ma zamiar przeprowadzić konserwację swojego portfela kryptograficznego.

Ze względu na wspomniane “prace” społeczność kryptowalut może być świadkiem wielu dużych transferów z Binance. Giełda ta podkreśliła, aby użytkownicy nie wpadali w panikę, ponieważ ich środki pozostają bezpieczne.

Na tym tle warto wspomnieć, iż niedawno platforma ta przeszła fundamentalne zmiany – dotyczą one ustąpienia ze stanowiska dyrektora generalnego Changpenga Zhao. Jego miejsce zajął Richard Teng. Obok Binance zgodził się również na zapłatę 4,2 miliarda dolarów kary w ramach ugody z amerykańskim rządem.

Co dzieje się z byłym CEO Binance?

Po odejściu ze swojej giełdy chińsko-kanadyjski przedsiębiorca wyjaśnił, że nie widzi siebie w roli założyciela nowego startupu kryptowalutowego. Przez ostatnie 6 lat budował bowiem “imperium”, jakim stało się Binance, bez ani jednego dnia wolnego. Teraz chce on poświęcić swój czas na inne projekty.

W niedawnym poście na platformie X Changpeng Zhao zdradził, iż niedawno zainteresował się biotechnologią. Podobno chce on wykorzystać potencjał wirtualnych walut do zasilenia finansowania firm biotechnologicznych.

Podczas gdy CZ mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aktualnie przebywa on w Stanach Zjednoczonych. Nałożono na niego zakaz opuszczania tego kraju do czasu zakończenia rozprawy zaplanowanej na 23 lutego 2024 roku.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.