Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.11.2023]

Kurs kryptowalut 15.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 15 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Kolejni giganci chwalą Solanę. Jej rajd cenowy trwa

Jeśli na początku tego roku ktoś nie zwątpił w odbicie tej kryptowaluty i zamiast sprzedać, to dokupywał na dołku, dziś może otwierać szampana. Kryptozima powoli się kończy, ale nad tym projektem zdecydowanie słońce już świeci w pełnej okazałości.

Czytaj więcej: Kandydat po koronę altcoinów znów skacze o 20% w 24h. Co tym razem wybiło jego cenę?

Jesteśmy coraz bardziej zagrożeni ze strony SCAMerów

Rynek kryptowalut podnosi się po bessie, kursy topowych projektów lecą do góry, a w mediach coraz więcej pisze się o tej branży, bowiem zaczyna się w niej dziać coraz więcej dobrego. Niestety problem cyberprzestępczości w tym sektorze wciąż jest zjawiskiem na bardzo wysokim poziomie, a w ostatnim czasie nasilił się jeszcze mocniej.

Czytaj więcej: Lloyds Bank ostrzega przed nową falą SCAMów. W tych przypadkach jesteśmy łatwym celem dla oszustów

Powstaje giełda, która ma wykończyć Binance

Mr. Wonderful zapowiada pojawienie się na rynku nowej giełdy do handlu kryptowalutami, która całkowicie zmieni układ sił w tym sektorze. Znany biznesmen twierdzi, że podmiot ten zabierze nawet połowę klientów od Binance.

Czytaj więcej: To będzie największa giełda kryptowalut na świecie. Kevin O’Leary wskazuje, kto przegoni Binance

Poloniex z kolejnym oświadczeniem po ataku, który pochłonął 120 mln USD

W piątek amerykańska giełda kryptowalut, której jednym z właścicieli jest Justin Sun, padła ofiarą exploita tracąc ponad 120 milionów dolarów w różnych tokenach. Platforma od razu zawiesiła swój system wpłat i wypłat. Teraz przekazano, jak wygląda obecnie jej sytuacja i na co mogą nastawiać się użytkownicy.

Czytaj więcej: Co dalej z Poloniex? Giełda publikuje aktualizację po kradzieży ponad 120 mln dolarów

Instytucje jeszcze nigdy nie były tak bycze w stosunku do bitcoina

Popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych na największą z kryptowalut za pośrednictwem funduszy giełdowych jest dziś na największym poziomie w historii. W najbliższy piątek mija kolejny termin dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie wydania decyzji w sprawie wniosków o utworzenie ETF-ów na cenę spot tego aktywa, co tylko napędza presję zakupową na powiązane z bitcoinem instrumenty finansowe.

Czytaj więcej: Nowy rekord bitcoina. Kryptowaluta jeszcze nigdy nie była tak pożądana, jak teraz

Vitalik Buterin namawia do ponownego używania Plasmy

Nim w ekosystemie Ethereum swoją kluczową rolę w kwestii skalowania tej sieci zaczęły odgrywać rollup’y działające w połączeniu z protokołami zerowej wiedzy (ZK), to korzystano z rozwiązania zwanego Plasma. W 2020 roku odeszło jednak do lamusa ze względu na swoje dość wysokie koszty działania w porównaniu z innymi opcjami działającymi w ramach Ethereum Virtual Machine (EVM). Teraz jednak Vitalik Buterin przekazał w swoim najnowszym wpisie, że byłby bardzo szczęśliwy, gdyby deweloperzy jednak zdecydowali się odświeżyć tę technologię, bowiem jego zdaniem jest to mocno niewykorzystany potencjał.

OpenAI nie narządza z obsługą nowych rejestracji przy GPT-4 Turbo

Dowodzona przez Sama Altmana amerykańska firma, która wypuściła na świat ChatGPT doświadczyła w ciągu ostatniego tygodnia tak dużo rejestracji nowych użytkowników premium, że musiała aż w pewnym momencie postawić jakąś granicę dot. akceptowanej liczby. Chodzi oczywiście o nową wersję ich modelu GPT-4, czyli opcję ”Turbo”, która ma być kamieniem milowym w rozwoju tego chatbota. Serwery firmy zaczęły się przeciążać do tego stopnia, że konieczne było wstrzymanie nowych rejestracji.

Binance wspiera ciekawy projekt, a kurs jego tokena skacze o 30% w dobę

Projekt Arkham ma na celu przedstawianie dany on-chain w jak najbardziej zrozumiały sposób, by ułatwić kryptowalutowym giełdom oraz innym tego typu podmiotom przeprowadzanie wywiadów. Chodzi o to, by wyłożyć na tacy informacje kto, co, skąd i dlaczego przesyła za pośrednictwem blockchainów, co jest równoznaczne z deanonimizacją. Teraz ramię VC giełdy Binance nabyło nieujawnioną ilość tokenów ARKM w formie zainwestowania w firmę, po czym kurs kryptowaluty ładnie podskoczył na wykresie.

Źródło: Binance.com

Kurs kryptowalut 15.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.