Nowy rekord bitcoina. Kryptowaluta jeszcze nigdy nie była tak pożądana, jak teraz | Wiadomości | CrypS.

Nowy rekord bitcoina. Kryptowaluta jeszcze nigdy nie była tak pożądana, jak teraz

Karolina Kropopek

Oczekiwania co do zatwierdzenia spotowego ETF-a na BTC rosną. W piątek amerykański regulator ma podjąć decyzję wobec dwóch wniosków o takie fundusze giełdowe. Efekty emocji panujących wśród inwestorów dają się już we znaki.


Z najnowszych danych wynika, że ekspozycja na bitcoinowe produkty giełdowe osiągnęła rekordowe poziomy. 

Apetyt na bitcoina rośnie

W ciągu ostatniego miesiąca popyt instytucjonalny na ekspozycję na czołową wirtualną walutę za pośrednictwem produktów giełdowych wzrósł o 27 095 BTC do rekordowych poziomów. Co więcej, tym razem był on większy niż ten odnotowany w czerwcu i lipcu br. po złożeniu przez BlackRock wniosku o bitcoinowy ETF dla rynku spot. 

Należy zauważyć, że obok widoczna jest również utrzymująca się przez dłuższy czas wysoka ekspozycja na BTC za pośrednictwem CME. Zdaniem analityka z K33 Research – Vetle Lunde wskazuje to na silny popyt instytucjonalny na bitcoina. 

Warto mieć jednak na uwadze to, iż amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może nie podjąć żadnej decyzji dot. wniosków złożonych przez Hashdex i Franklin, tym samym odwlekając werdykt w czasie. W efekcie organ ten ponownie pochyliłby się nad nimi dopiero w 2024 r. 

Według ekspertów, w takim scenariuszu dynamika na rynku kryptowalut mogłaby spowolnić ponieważ minie wiele tygodni, zanim zostaną ogłoszone istotne wiadomości związane ze wspomnianymi funduszami. 

Brak optymizmu wśród traderów kryptowalutowych

Należy przypomnieć, że otwarte zainteresowanie bitcoinem na CME osiągnęło nowy szczyt w zeszłym tygodniu, przekraczając 110 000 BTC. To sprawiło, iż platforma ta wyprzedziła Binance, pozycjonując się jako największa na świecie giełda instrumentów pochodnych związanych z BTC.

Choć wśród inwestorów instytucjonalnych z pewnością panuje optymizm, tego samego nie można powiedzieć o handlowcach wirtualnymi walutami. Wczoraj (tj. 14 listopada br.) pozycje związane z BTC były świadkami największej likwidacji od sierpniowego spadku cenowego tej kryptowaluty do 26 tys. dol.

Wyniosły one aż 89,5 miliona dolarów w likwidacjach długich pozycji na OKX, Binance i Bybit, według danych pochodzących od Velo Data.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.