To będzie największa giełda kryptowalut na świecie. Kevin O'Leary wskazuje, kto przegoni Binance | Wiadomości | CrypS.

To będzie największa giełda kryptowalut na świecie. Kevin O’Leary wskazuje, kto przegoni Binance

Redaktor: Albert Czajkowski

Gwiazda programu Shark Tank oraz znany inwestor – Kevin O’Leary – przekazał, że na rynku pojawi się nowa giełda kryptowalut, która wyrwie koronę Binance.


Kevin O’Leary: powstanie nowa giełda kryptowalut

W nowym wywiadzie dla Fox Business inwestor z rynku venture capital stwierdził, że powstaje nowa giełda kryptowalut z siedzibą w Abu Zabi. Jej nazwa brzmi M2. Ma stać się największą „regulowaną” platformą do handlu kryptowalutami na świecie, wspieraną przez miliardy dolarów kapitału. Firma ma być też powiązana z dużymi graczami instytucjonalnymi.

Zdaniem O’Leary’ego “epoka kowbojów kryptowalutowych” już minęła…

W ciągu najbliższych dziesięciu dni ogłoszą [start] M2 w Abu Zabi, największej w historii giełdy regulowanej, wspieranej przez miliardy [dolarów] i powiązanej z ogromnymi finansowymi instytucjami

– dodał.

M2 ma ponoć zabrać tron i koronę Binance. Giełda miałaby na jej rzecz stracić nawet połowę swoich kont. To tym bardziej realne, że Binance ma ostatnio spore problemy prawne. Zostało pozwane przez SEC, który to organ zarzuca giełdzie m.in. umożliwianie handel nielegalnymi papierami wartościowymi (czyt. niektórymi tokenami i kryptowalutami).

 Nie zostało to jeszcze ogłoszone, ale w Abu Zabi planują uruchomić nową giełdę, która zastąpi zarówno FTX, jak i Binance, i zarobią na niej miliardy [dolarów].

[Będzie to] całkowicie zgodna, poparta miliardami dolarów, niewiarygodnie stabilna [w działaniu], przejrzysta w zakresie własności i być może używana przez każdego [giełda kryptowalut].

Stanie się nowym standardem na rynku giełd

– dodał inwestor.

W chwili pisania tego tekstu nikt jednak nie ogłosił oficjalnego startu M2.

Zmiany na rynku?

Jeżeli jednak na rynku pojawiłby się taki podmiot jak M2, stanowiłoby to pewien przełom. Dotąd to Binance jest królem w branży.

Giełda dowodzona przez Changpeng Zhao ma jednak pewne problemy w USA – wszystko w związku ze wspomnianym pozwem SEC. Utrata rynku amerykańskiego na rzecz nowego podmiotu – wspomnianego M2 – mogłaby stanowić poważny cios dla CZ i jego ludzi.

Start nowej platformy mógłby też oznaczać problemy dla Coinbase, największej amerykańskiej giełdy, która parę lat temu weszła na Wall Street.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.