Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 14 lipca 2025 r.
Spis treści:
Bitcoin rośnie dalej! Poziom 122 000 USD przebity
Największa kryptowaluta w ciągu ostatnich dni skoczyła o ponad 13%, ustanawiając kilkukrotnie nowy rekord wszech czasów. Nowy tydzień zaczynamy również na zielono, bowiem bitcoin przebił poziom 122 tys. dolarów i wszystko wskazuje, że jego podróż na północ będzie trwała dalej!
Czytaj więcej: Bitcoin powyżej 122 000 USD! Wszystko wskazuje, że to nie koniec
Nie tylko bitcoin rośnie. Te altcoiny ostatnio dały nieźle zarobić
Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Was zestawienie siedmiu projektów, które w lipcu 2025 roku radzą sobie najlepiej i w ostatnich tygodniach przyciągają największą uwagę inwestorów. Inwestorzy bitcoina otwierają obecnie szampany, ale nie tylko oni mają powody do zadowolenia.
Czytaj więcej: 7 najgorętszych kryptowalut w lipcu 2025 roku. W co inwestować oprócz bitcoina?
Na Węgrzech wprowadzono hardcorowe przepisy wobec kryptowalut
Jak wiadomo, w kraju „naszych bratanków” od dłuższego czasu nie dzieje się dobrze, a teraz otrzymujemy tego kolejne potwierdzenie. Tamtejszy Parlament uchwalił niedawno ustawę, która sprawiła, że kryptowalutowi brokerzy oraz inwestorzy wpadli w panikę. Nawet przepisy wynikające z ogólnoeuropejskiego rozporządzenia MiCa nie są tak surowe i uderzające w wolność człowieka, co te ustanowione w Budapeszcie.
Czytaj więcej: Surowe przepisy wobec kryptowalut na Węgrzech. Revolut i Bitstamp od razu zawiesiły swoje usługi
USA wysyła broń na Ukrainę. Zapłaci za to UE, czyli my
Rosja nie zamierza zwalniać i szykuje kolejne ataki na poszczególne obwody na ukraińskich ziemiach. Prezydent USA zapowiedział wysłanie ogromnych dostaw broni dla Ukraińców, ale zaznaczył, że nie ma nic za darmo i niech Unia Europejska ma tego świadomość.
Czytaj więcej: Putin zapowiada kolejne ataki na Ukrainę. Trump obciąży UE kosztami wsparcia przez USA
Bitcoin przegania Amazon pod względem marketcapu
Król kryptowalut jest 5. największym aktywem na świecie! Następne w kolejne do przegonienia jest Apple. Jeżeli twórca Bitcoina żyje i wciąż posiada dostęp do swojego portfela, to jest bliski zostania 10. najbardziej zamożnym człowiekiem na tej planecie!
Czytaj więcej: Bitcoin przegania Amazon. Satoshi Nakamoto jest o krok od przekroczenia historycznego progu
Grayscale zapowiada swoje IPO
Jeden z największych zarządców kryptowalutowych funduszy, który niewątpliwie przyczynił się do powstania ETF-ów spot na BTC, dołącza do grona firm z branży cyfrowych aktywów, których akcje są dostępne na giełdach papierów wartościowych. Grayscale wysłał w tej sprawie poufny wniosek do amerykańskiej SEC. Czy powtórzy sukces Circle sprzed kilku tygodni?
Czytaj więcej: Gigant z rynku bitcoina planuje wejść na giełdę. Grayscale składa wniosek do SEC
Prezesi firm zajmujących się miningiem BTC zarabiają o wiele więcej niż ci od IT
W ostatnich latach sporo się mówi o osobach, które postanowiły pobierać wynagrodzenie w bitcoinie. Prezesi firm zajmujących się miningiem cyfrowego złota mają jeszcze lepszy patent, na którym zarabiają rocznie miliony dolarów. Ich przychody znacznie przeganiają dyrektorów z branży energetycznej czy IT. Sektor wydobywczy postawił na sprytną zależność.
Czytaj więcej: Zarobki dyrektorów firm kopiących bitcoina przeganiają innych prezesów. Wynika to z tego faktu
W tym tygodniu poznamy kluczowe dane dot. gospodarki
Przed nami 5 naprawdę emocjonujących dni. Dziś rynki reagują na ostatnią decyzję Donalda Trumpa w sprawie taryf celnych. Natomiast od jutra do piątku będziemy otrzymywać dane z USA na temat poszczególnych sektorów gospodarki. W zależności od tego, jakie liczby pokażą dane wskaźniki, bitcoin oraz altcoiny mogą różnie się zachowywać.
Czytaj więcej: Ten tydzień będzie pełen emocji na rynku! Śledź te wydarzenia
Kurs Algorand najwyżej od 5 miesięcy
Algorand to jeden z tym altcoinów, który w ostatnich dniach dał nieźle zarobić inwestorom. Kryptowaluta powróciła dziś do najwyższego poziomu cenowego od 1 lutego, niesiona między innymi na ostatnich wyczynach BTC. Co ciekawe, na rynku futures w dalszym ciągu dominuje przewaga krótkich pozycji dot. ceny ALGO.
Czytaj więcej: Cena Algorand skoczyła w kilka dni o 75%, podczas gdy traderzy grali na spadki
Newsy z weekendu
Tether ogłosił zaprzestanie wsparcia dla 5. sieci blockchain
Tether nie kieruje się sentymentami oraz nie przywiązuje do danych projektów, tylko dlatego, że kiedyś te dały mu zarobić. Emitent USDT ogłosił, że odcina się od 5 sieci blockchain, które giną w tle w porównaniu z liderami z tego sektora w kwestii wolumenu obrotu.
Czytaj więcej: Tether wycofuje się z pięciu blockchainów!
Bitcoin wciąż wysoko. Problemem jest drastyczny „brak ulicy”
Bitcoin po swoim ostatnim wystrzale cenowym nie zaliczył od razu korekty wywołanej realizacją zysków przez inwestorów. Wczoraj pisaliśmy o tym, że dominuje trend skupiający się na akumulacji, a nie presji sprzedażowej. Inwestorzy najwyraźniej uznają, że bitcoin wciąż jest za tani, aby go sprzedawać. Problemem jest jednak to, że dla detalistów, czyli tak zwanej „ulicy”, kryptowaluta jest już za droga, aby ją kupować.
Czytaj więcej: Kurs bitcoina wciąż na rekordowych poziomach. Jest jedno „ale”
Fundacja Ethereum sprzedaje swoje ETH z dużym rabatem
Dowodzona przez Josepha Lubina firma w stosunkowo krótkim czasie stała się największym posiadaczem etheru na rynku. Jedynie Fundacja Ethereum posiada więcej zasobów tej kryptowaluty, ale jak widać, chętnie się ich pozbywa i to z dużym rabatem.
Czytaj więcej: Firma współtwórcy ETH kupuje kryptowaluty po zaniżonej cenie od Fundacji Ethereum
HODLing bitcoina jest wciąż mocno zauważalny. LTH ani myślą sprzedawać
Długoterminowi inwestorzy bitcoina ani myślą się go pozbywać przy obecnych poziomach cenowych. Od jakiegoś czasu obserwujemy wyraźne stawianie akumulacji BTC ponad jego dystrybucję. Rynek jest bardzo byczo nastawiony co do następnych ruchów cyfrowego złota.
Czytaj więcej: Liczba HODLerów największej kryptowaluty stale rośnie. Bitcoin wciąż za tani, by go sprzedawać?
Wyciekło nagranie, na którym Trump chwali się, jak to straszył Putina i Xi Jinpinga
Stacja CNN dotarła do nagrania z 2024 roku, na którym Donald Trump chwali się podczas prywatnego spotkania z darczyńcami, jak to groził przywódcom najpotężniejszych krajów. Amerykański prezydent miał postawić konkretne warunki Władimirowi Putinowi, ale również i Xi Jinpingowi.
Czytaj więcej: Trump groził Putinowi zbombardowaniem Moskwy. Chciał w ten sposób uratować Ukrainę
Były prezes kontrowersyjnej giełdy liczy na ułaskawienie przez Trumpa
Prezydent USA w ciągu pierwszego półrocza swojej obecnej kadencji zdążył już ułaskawić sporo osób, w tym kilka z branży kryptowalut. Teraz o łaskawe spojrzenie w swojej sprawie przez Trumpa ubiega się kontrowersyjny przedsiębiorca, którego giełda miała nieco za uszami.
Czytaj więcej: Donald Trump może ułaskawić kontrowersyjnego biznesmena z rynku kryptowalut
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
