Gigant z rynku bitcoina planuje wejść na giełdę. Grayscale składa wniosek do SEC

bitcoin
W tym poście:
Bitcoin
-4.76%

W obliczu rosnącej aktywności IPO w USA, Grayscale ujawnił plany wejścia na giełdę, składając wstępny wniosek do amerykańskiej SEC. Czy to początek nowego etapu ekspansji kryptowalut na Wall Street?


  • Grayscale złożył wstępny wniosek o rejestrację akcji typu S-1 do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC),
  • IPO w USA wracają do łask – w 2025 roku firmy pozyskały już 15,7 mld USD.

Grayscale planuje giełdowy debiut

Grayscale Investments – jeden z największych na świecie zarządców cyfrowych aktywów ogłosił złożenie poufnego wniosku rejestracyjnego na formularzu S-1 do amerykańskiego SEC.

Dokument ten stanowi pierwszy krok w procesie wejścia na giełdę i pozwala firmie dopracować ofertę przed formalną oceną przez regulatora.

Na chwilę obecną Grayscale nie ujawnił, ile akcji planuje zarejestrować, ani jaka będzie ich przewidywana cena. Jak zaznaczono w oficjalnym komunikacie, firma z siedzibą w Stamford (Connecticut) nie planuje udzielać dodatkowych komentarzy do czasu zakończenia procesu przeglądu dokumentów przez SEC.

Decyzja Grayscale o rozważeniu IPO wpisuje się w szerszy trend rosnącej aktywności giełdowej firm technologicznych i kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych. W 2025 roku IPO wygenerowały już 15,7 mld USD.

Kto jeszcze planuje IPO?

Grayscale nie jest jedynym podmiotem ze świata kryptowalut, który spogląda w stronę parkietu. W ostatnich miesiącach kilka firm z branży ogłosiło podobne zamiary związane z IPO, co może zwiastować nową falę zaufania inwestorów do sektora blockchain.

Przykładem jest Circle – emitent stablecoina USDC – który w czerwcu br. osiągnął spektakularny wynik, pozyskując około 1,1 mld USD w ciągu zaledwie dwóch dni od wejścia na giełdę. To największy wzrost „na otwarciu” od dziesięcioleci!

Do debiutu przygotowują się także inne firmy, w tym znane giełdy kryptowalutowe, takie jak Gemini, Bullish czy OKX. Również FalconX – broker kryptowalutowy obsługujący klientów instytucjonalnych – rozważa IPO.

Grayscale, znany z prowadzenia funduszy ETF spot opartych na bitcoinie i ethereum, złożył też liczne wnioski o uruchomienie funduszy opartych na czołowych altcoinach, co tylko podkreśla jego ambicje rynkowe i chęć ekspansji.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->