Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 14.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 14 maja 2024 r.


Spis treści:


Jim Cramer odradza kupna akcji MicroStrategy. To chyba jednak warto zaryzykować?

Jest taka niepisana zależność, że gdy pewien znany prezenter telewizyjny twierdzi, by czegoś nie kupować lub się tego pozbyć, to warto jednak zrobić odwrotnie. To oczywiście nie jest porada inwestycyjna jakby co. Przy okazji przyjrzeliśmy się jednak temu, jak wygląda sytuacja MicroStrategy na giełdzie. No cóż, chyba nadajmy na innych falach niż bohater tego artykułu.

Czytaj więcej: Oho! Wygląda na to, że akcje MicroStrategy niebawem znów wystrzelą

Hakerzy ukradli prawie 15 mln USD z kolejnej azjatyckiej giełdy kryptowalut

Jak widać, hakerzy działają niezależnie od tego, czy na rynku kryptowalut trwają wzrosty czy spadki. Dla nich zawsze jest dobry czas, by wyprowadzić trochę środków z jakiejś giełdy. Innym problemem jest fakt, że coraz więcej tego typu platform próbuje zataić przed opinią publiczną to, że zostały okradzione.

Czytaj więcej: Kolejny atak na giełdę kryptowalut. ZachXBT ujawnia kradzież 14,8 mln USD

Nowa wersja ChatGPT to istna rewolucja AI. Do tego jeszcze za darmo!

Dowodzona przez Sama Altmana firma podczas wczorajszej konferencji zaprezentowała najnowszą wersję swojego flagowego produktu, czyli GPT-4o. Trzeba przyznać, że generatywna sztuczna inteligencja wchodzi już na zupełnie inny level i jest to prawdziwy pokaz siły ze strony OpenAI. Co więcej, ogłoszono także współpracę z firmą Apple, z której na pewno ucieszą się wszyscy użytkownicy jej urządzeń.

Czytaj więcej: OpenAI prezentuje GPT-4o! Nowa wersja jest darmowa dla wszystkich użytkowników ChatGPT i potrafi robić cuda

Awaria Coinbase. Użytkownicy w dalszym ciągu zgłaszają problemy

Druga największa platforma do handlu kryptowalutami na świecie doświadczyła awarii i wszystkie jej usługi były przez kilka godzin niedostępne. Przed południem udało się ponownie uruchomić giełdę, jednakże zastrzeżono, że niektórzy użytkownicy mogą mieć jeszcze przez moment problemy z dokonywaniem transferów środków lub ich wypłatami.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut Coinbase przestała działać

Alexey Pertsev, twórca Tornado Cash, uznany za winnego prania pieniędzy

Dziś w holenderskim sądzie zapadł wyrok w sprawie programisty, który napisał kod platformy będącej najsłynniejszym mikserem kryptowalut. Niestety, Alexey Pertsev spędzi kolejne lata za kratami. Sprawa jest bardzo kontrowersyjna i pokazuje ogromną konieczność uregulowania sektora DeFi.

Czytaj więcej: Twórca Tornado Cash skazany na lata więzienia. Smutny dzień dla branży DeFi

Wolumen handlowy na giełdach mocno spadł po halvingu BTC

Kwiecień okazał się miesiącem, w którym pierwsza dziesiątka największych scentralizowanych giełd kryptowalut zanotowała znaczny spadek wolumenu handlowego.  Różnica w przypadku rynku spot wynosi aż 60% w porównaniu z wcześniejszym miesiącem.

Czytaj więcej: Po halvingu bitcoina giełdy kryptowalut zanotowały spadek wolumenu o 60%

Kursy kryptowalut 14.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.