Po halvingu bitcoina giełdy kryptowalut zanotowały spadek wolumenu o 60% | Wiadomości | CrypS.

Po halvingu bitcoina giełdy kryptowalut zanotowały spadek wolumenu o 60%

Karolina Zawodnik
bitcoin

Aktywność na największych platformach przeznaczonych do handlu wirtualnymi walutami znacznie spadła od czasu odnotowania przez bitcoina (BTC) nowego ATH cenowego w marcu br. Co jest tego powodem?


  • W kwietniu br. wolumeny transakcji spot na 10 największych scentralizowanych giełdach kryptowalut spadły o ponad 60%,
  • W miesiącu, w którym BTC ustanowił swoje nowe ATH wolumeny handlu na giełdach wirtualnych walut osiągnęły najwyższy poziom od blisko 4 lat.

Znaczny spadek aktywności handlowej

Rynek kryptowalut doświadcza słabnącego zainteresowania. Jest to widoczne m.in. w spadku wolumenu obrotu na czołowych giełdach wirtualnych walut w kwietniu br., podczas gdy miesiąc wcześniej notowały one silny wzrost.

W marcu br. bitcoin ustanowił nowy rekord cenowy na poziomie 73,7 tys. dol., pobudzając większą aktywność na rynku. Obecnie jednak handluje on na około 16,6% minusie od tamtych okolic. 

W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić jedynie 61,3 tys. dol. W ciągu ostatniej doby potaniał on o ponad 2%. Trend spadkowy utrzymuje się także na czołowych altcoinach. Tymczasem znaczne wzrosty zanotowały ostatnio jedynie memcoiny, które mocno przykuwają uwagę spekulantów.

Kwiecień br. był niezwykle istotny dla branży ze względu na czwarty w historii bitcoina halving. Ten zmniejszył bowiem nagrodę blokową, jaką otrzymują górnicy BTC z 6,25 BTC do 3,125 BTC. Historycznie zwykle po tym cyklicznym wydarzeniu odbywającym się mniej więcej co 4 lata, dochodziło do znacznych wzrostów cen czołowej kryptowaluty. 

Obecnie jednak nastroje na rynku się ochłodziły. Wśród kryptowalutowych scentralizowanych giełd największy spadek wolumenu obrotu w kwietniu br. odnotował KuCoin. W jego przypadku był to zjazd o 150% do 30 mld dol. Kolejne miejsce zajął Upbit, notując spadek o 135% do 94 mld dol. 

Niekwestionowanym liderem wśród kryptowalutowych platform pozostaje Binance, mimo licznych represji ze strony regulatorów. Platforma ta odpowiadała w ubiegłym miesiącu za około 54% całkowitego wolumenu, a wygenerowany przez nią obrót wyniósł aż 699 mld dol. 

Niedźwiedzie nastroje na rynku

Obecnie BTC nieudolnie próbuje wyrwać się z handlu bokiem.

Wczoraj jego kurs wzrósł ponad linię 63 tys. dol., jednak niedługo później ponownie doznał osłabienia.

Kurs bitcoina
Wykres cenowy BTC. Źródło: TradingView

Tymczasem główne altcoiny podążają za śladami czołowej kryptowaluty. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że nie jest to jeszcze koniec hossy. Zdaniem licznych analityków obecne spadki to dobra okazja na akumulację bitcoinów przed nadchodzącymi prognozowanymi gigantycznymi wzrostami!

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.