Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 14.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 14 marca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin nie będzie już tańszy niż 50 000 USD – twierdzi Mike Novogratz

CEO Digital Galaxy nie traci optymizmu co do przyszłości dwóch największych kryptowalut na tym rynku. Novogratz twierdzi, że jeżeli kupiliście bitcoina poniżej wskazanego poziomu cenowego, to już zawsze będziecie na plusie. Ponadto biznesmen prognozuje, że przed etherem są naprawdę dobre miesiące.

Czytaj więcej: Bitcoin nie cofnie się już poniżej tego poziomu – Mike Novogratz mówi o przyszłości ETF-ów na BTC

Kurs dogecoina wystrzelił po tych słowach Elona Muska

Trzeci najbogatszy człowiek na świecie pojawił się w tym tygodniu w jednej z niemieckich fabryk Tesli. Podczas tej wizyty Musk odpowiadał na pytania zgromadzonych fanów, a jeden z nich nie omieszkał zahaczyć o temat adopcji dogecoina przez producenta samochodów elektrycznych. Miliarder na początku trochę pośmieszkował, ale potem powiedział coś, co wzbudziło euforię społeczności DOGE.

Czytaj więcej: Na te słowa czekali wszyscy fani dogecoina. Elon Musk mówi o płatności kryptowalutą w swoich firmach

Hard fork Ethereum poskutkował spadkiem opłat za gas w sieciach L2 o 99%

Nie trzeba było długo czekać na rezultaty wczorajszego hard forka Ethereum o nazwie Dencun. Ta przełomowa aktualizacja miała na celu obniżenie ceny za gas w sieciach L2 tego blockchaina i jak widać, udało się.

Czytaj więcej: To się naprawdę dzieje! Opłaty w sieciach L2 Ethereum spadły o 99%

Arthur Hayes jest optymistą co do kursu tego memecoina

Trzeba przyznać, że dogwifcoin (WIF) naprawdę nieźle sobie radzi w ostatnim czasie. Młody memecoin bardzo szybko zebrał pokaźny marketcap, który uplasował go na 4. miejscu największych tego typu kryptowalut (przegonił w kolejce do podium chociażby Floki Inu). Arthur Hayes uważa, że dzisiejsze ATH to dopiero początek jego drogi na północ i prognozuje, że WIF może wzrosnąć nawet do poziomu 10 dolarów.

Czytaj więcej: Cena WIF znów skacze po nowe ATH, a Arthur Hayes prognozuje rajd po 10 dolarów

Rynek altcoinów załamie się w ciągu kilku tygodni – ostrzega Samson Mow

CEO firmy JAN3 twierdzi, że rynek altcoinów jest znacznie mniej stabilny niż bitcoin i przewiduje, że niedługo dojdzie do silnej korekty tego typu kryptowalut. Zadeklarowany maksymalista BTC wskazuje na konkretne przykłady, dlaczego jego prognoza może się spełnić w ciągu najbliższych tygodni

Czytaj więcej: Krach na rynku altcoinów jest blisko – ostrzega znany bitcoin maxi

Gdzie najlepiej szukać memecoinów po dobrej cenie i na co należy uważać?

Kryptowaluty inspirowane popularnymi memami potrafią wykręcać niesamowite liczby na swoich wykresach cenowych, ale i również są w stanie w bardzo krótkim czasie doprowadzić wielu inwestorów do sporych strat. W czym tkwi fenomen tego segmentu cyfrowych aktywów, gdzie szukać okazji do kupienia projektów z potencjałem wzrostu i na co należy uważać w tej kwestii? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu, który wprowadzi Was w temat memecoinów od początku ich istnienia (a są z nami dłużej niż wielu osobom mogłoby się wydawać).

Czytaj więcej: Memecoiny – czym są, gdzie ich szukać i ile można zarobić?

Bitcoin (BTC) vs. ether (ETH). Która kryptowaluta pozwoli bardziej zarobić?

Dwie największe kryptowaluty na rynku cyfrowych aktywów, a zarazem dwóch największych rywali. Ich ekosystemy różni naprawdę wiele i obie posiadają swoich zwolenników oraz przeciwników. Sprawdźmy, czy inwestowanie w ether (ETH) może okazać się w dłuższej pespektywie również dobrym pomysłem, co w przypadku bitcoina (BTC).

Czytaj więcej: Czy Ethereum (ETH) jest lepszą inwestycją niż Bitcoin (BTC)?

 

Kursy kryptowalut 14.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.