Bitcoin nie cofnie się już poniżej tego poziomu - Mike Novogratz mówi o przyszłości ETF-ów na BTC | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin nie cofnie się już poniżej tego poziomu – Mike Novogratz mówi o przyszłości ETF-ów na BTC

Jacek Walewski
Co dalej z kursem bitcoina?

Rosnący kurs bitcoina powoduje, że wielu ekspertów wygłasza coraz to odważniejsze prognozy dot. kryptowaluty. Mike Novogratz, miliarder i założyciel Galaxy Digital, jest zdania, że cyfrowa waluta Satoshi’ego Nakamoto nie spadnie już nigdy poniżej pewnego poziomu na wykresie.


  • Novogratz jest zdania, że BTC nie spadnie już nigdy poniżej 50 000 USD.
  • Wszedł też na temat etheru. Wskazał na prowzrostowe czynniki, które napędzają hossę i na tym walorze.

Jeżeli kupiłeś BTC poniżej tego poziomu, już zawsze będziesz na plusie – twierdzi Novogratz

W czasie wywiadu dla stacji CNBC Novogratz powiedział, że bitcoin nie spadnie już poniżej 50 000 USD. Jego zdaniem przed nami dalsze wzrosty.

Skąd jednak ten optymizm? Inwestor nie jest na tym polu oryginalny. Jego zdaniem bitcoin drożeje dzięki ETF-om, które stale skupują coiny z rynku, zwiększają popyt przy mimo wszystko ograniczonej podaży. Potem podkreślił, że dopóki do ETF-ów będzie płynął kapitał, kurs kryptowaluty będzie rosnąć.

Nie jest w swojej teorii odosobniony. Bloger i dziennikarz zajmujący się kryptowalutami, Colin Wu, poinformował, że 12 marca na konta ETF-ów BTC wpłacono aż 1,05 miliarda USD. To nowy, dzienny rekord, o którym pisaliśmy w tym miejscu.

Novogratz ostrzegł jednak też przed potencjalną korektą. Ta zapewne nie oznacza końca hossy, ale może być zimnym prysznicem dla wielu byków (zwłaszcza tych młodych). Pozostał jednak optymistą. Jego zdaniem bitcoin nie spadnie już poniżej 50 000 USD. No chyba że nagle nadleci jakiś czarny łabędź.

W BTC inwestują boomerzy

Novogratz zauważył, że na rynku następuje pewna zmiana – wchodzą na niego osoby z pokolenia boomerów. Robią to, bowiem mogą inwestować w BTC za pomocą ETF-ów. To powoduje, że wkrótce możemy zobaczyć bitcoina za 100 000 USD.

Co zaś powiedział o etherze, czyli drugiej największej kryptowalucie rynku pod kątem kapitalizacji? Na wstępie Novogratz podkreślił, że niedawny wzrost kursu ETH to owoc oczekiwań inwestorów, którzy zakładają, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi spotowe fundusze ETF Ethereum.

Biorąc pod uwagę istnienie funduszy ETF opartych na kontraktach futures na ETH, Novogratz uważa, że jest właściwie pewne, że fundusze ETF typu spot też powstaną. To zaś zapewne napędzi również wielkie wzrosty kursu etheru.

Zauważmy, że w sieci Ethereum półtora roku temu dokonała się zmiana algorytmu emisji coinów (przejście na Proof-of-Stake), co doprowadziło do tego, że podaż ETH stale spada. Wraz z popytem wygenerowanym przez potencjalne ETF-y może nam to dać mocną hossę. Może nawet mocniejszą niż w przypadku BTC.

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Co dalej z kursem bitcoina?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.