Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.06.2024]

Kursy kryptowalut 13.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 13 czerwca 2024 r.


Spis treści:


“Trzymaj się bitcoina, unikaj eteru” – twierdzą analitycy z 10x Research

Inflacja w USA spada, ale stopy procentowe pozostają bez zmian. Czy to oznacza wyhamowanie hossy na bitcoina? Markus Thielen z 10x Research twierdzi, że absolutnie nie i zaleca trzymanie się cyfrowego złota w dalszym ciągu.

Czytaj więcej: Brak obniżki stóp proc. przez Fed to sygnał, by trzymać się bitcoina. 10x Research sugeruje unikać altcoinów

Terraform Labs zapłaci miliardy dolarów kary. Co dalej z firmą i losem Do Kwona?

Kończy się pewien epizod w historii rynku kryptowalut, w której wręcz ogromny wpływ na niego wywarła firma Terraform Labs. Pochodzące z Seulu przedsiębiorstwo dogadało się z amerykańską SEC w sprawie ugody następującej po otrzymaniu pozwu od tego regulatora. Tym razem zarzuty były nie do podważenia, a o tragicznych skutkach upadku ekosystemu Terra słyszał każdy, kto w choć najmniejszym stopniu interesuje się tą branżą.

Czytaj więcej: Twórcy Terra zapłacą drugą najwyższą karę finansową w historii kryptowalut

Uzależnienie od kryptowalut – co należy wiedzieć i w czym tkwi problem?

Trading kryptowalutami potrafi uzależnić niczym ruletka w kasynie? Zdecydowanie tak, chociaż nie do końca zgadzamy się z tym, jak to przedstawiła wczoraj na jednym z eventów szefowa brytyjskiej służby zdrowia publicznego. Jednakże temat jest warty nagłośnienia i wyciągnięcia kilku istotnych wniosków.

Czytaj więcej: Kryptowaluty uzależniają? Psychologowie alarmują o rosnącej liczbie takich przypadków

MicroStrategy chce sprzedać akcje za pół miliarda dolarów, ale na patencie

Saylor i spółka kolejny raz zaznaczają swój wilczy apetyt na jak największą akumulację bitcoina. Numer jeden wśród korporacyjnych HODLerów cyfrowego złota planuje wypuścić na rynek specjalny pakiet swoich akcji, by pozyskać środki na kolejne zakupy BTC, ale i nie tylko.

Czytaj więcej: Sprytny plan MicroStrategy. Firma chce pozyskać 500 mln USD na zakup BTC

CEO Tethera rzuca kontrowersyjną tezą podczas konferencji BTC Prague

Paulo Ardoino jest prelegentem na jednej z najważniejszych konferencji na świecie poświęconej Bitcoinowi, czyli czeskim BTC Prague. CEO Tethera odważnie wszedł na kilka dość kontrowersyjnych tematów, w tym brak centralizacja altcoinów czy memecoiny. Padły dość odważne słowa wobec USDT.

Czytaj więcej: “Tylko bitcoin pozostaje poza kontrolą” – CEO Tethera rzuca odważne stwierdzenie o rynku krypto

UwU Lend zaatakowane przez tych samych sprawców drugi raz w ciągu tygodnia

3 dni temu informowaliśmy Was o dokonanym ataku na platformę pożyczkową UwU Lend, za którą stoi jeden z twórców niesławnej giełdy Quadriga CX. W poniedziałek napastnik po dokonaniu pożyczki flash zdołał wyprowadzić 20 mln dolarów. Dziś, podczas procesu zwrotu środków poszkodowanym użytkownikom UwU Lend, hacker uderzył ponownie i zdołał ukraść jeszcze 3,5 miliona dolarów.

Kursy kryptowalut 13.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.