Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 13.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 13 lutego 2024 r.


Spis treści:


MicroStrategy przejdzie rebranding

O tym, że amerykańska firma naprawdę mocno wierzy w bitcoina, nikogo nie trzeba przekonywać. Michael Saylor przekazał jednak, że bycie dostawcą oprogramowania analitycznego, który przy okazji inwestuje w największą z kryptowalut, już im nie wystarczy. Czas, by stać się w całości przedsiębiorstwem skupionym na BTC.

Czytaj więcej: Michael Saylor ogłasza zmiany w MicroStrategy

Ten token pojawi się niebawem na Binance. Zgarnij go za darmo już dziś

PIXEL zadebiutuje na największej giełdzie kryptowalut już za niecały tydzień, ale do tego czasu macie szansę zgarnąć część tokenów tego projektu dzięki Launchpoolowi od Binance. O tym, czym jest Pixels i jak zdobyć ich tokeny, przeczytacie poniżej.

Czytaj więcej: Zgarnij tokeny PIXEL nim trafią do oficjalnej sprzedaży na Binance!

Dlaczego ten halving BTC jest inny niż poprzednie?

Kolejny halving już za mniej niż 3 miesiące, a nadzieje związane z tym cyklicznym wydarzeniem są oczywiście dosyć spore. Rynek kryptowalut liczy, że będzie to katalizator do naprawdę silnych wzrostów ceny bitcoina, a poprzednie edycje tylko utwierdzają ekspertów, że i tym razem będzie wesoło. Jednakże analitycy z firmy Grayscale wylewają na ich głowy kubeł zimnej wody wskazując, że tym razem sytuacja może być nieco inna.

Czytaj więcej: Ten halving bitcoina będzie inny niż poprzednie – twierdzą analitycy Grayscale

3 lata temu autor „Czarnego Łabędzia” porzucił BTC

Nassim Taleb jest autorem książki, której przesłanie ma nam uświadomić to, że w życiu możemy się spodziewać wszystkiego. Równo 3 lata temu (i jeden dzień) jednak stwierdził, że ogólnie to bitcoin jest nie fajny i nie ma co na nim polegać. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło na rynku kryptowalut, bywały i gorsze momenty, ale finalnie okazuje się, że pisarz w wielu kwestiach nie miał racji.

Czytaj więcej: „Bitcoin to porażka” – stwierdził 3 lata temu znany pisarz. Oto, jak bardzo się pomylił

Peter Schiff kpi z bitcoina po 50 tys. USD

Nie wszyscy są pod wrażeniem tego, że kurs BTC po ponad 2 latach powrócił do poziomu 50 tys. dolarów. Zdaniem znanego ekonomisty jest to sztucznie nadmuchane zjawisko, któremu przypisuje dość absurdalne czynniki.

Czytaj więcej: Skok ceny bitcoina to zapowiedź silnych spadków. Tak sugeruje Peter Schiff

Sprawa sądowa Changpeng Zhao przełożona o 2 miesiące

Byłemu CEO Binance grozi do 18 miesięcy więzienia. Obecnie przebywa w USA, których nie może opuścić do czasu swojej ostatecznej rozprawy. Jak się okazało, na tę będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej: Wyrok ws. Changpeng Zhao przełożony w czasie

Kursy kryptowalut 13.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.