Michael Saylor ogłasza zmiany w MicroStrategy | Wiadomości | CrypS.

Michael Saylor ogłasza zmiany w MicroStrategy

Filip Dzięciołowski
MicroStrategy rebranding

Jeden z największych bitcoinowych byków, będący główną twarzą amerykańskiej firmy MicroStrategy, przekazał przełomowe wieści. Otóż przedsiębiorstwo, które od 35 lat tytułuje się jako dostawca oprogramowania analitycznego dla firm, przejdzie swój rebranding!


  • Michael Saylor, czyli współzałożyciel i były już CEO MicroStrategy, udzielił telewizji CNBC wywiadu, w którym komentował obecną sytuację na rynku bitcoina,
  • Przedsiębiorca, który jest znany ze swojego zamiłowania do największej z kryptowalut, przekazał także informację dot. rebrandingu firmy, którą powołał do życia w 1989 roku.

MicroStrategy stanie się stricte bitcoinową firmą?

Amerykańskie przedsiębiorstwo przez pierwsze 3 dekady swojej działalności było kojarzone przede wszystkim jako dostawca oprogramowania analitycznego dla firm finansowych. Wszystko się zmieniło w 2020 roku, gdy MicroStrategy zaczęło skupować bitcoiny i bardzo szybko stało się największym korporacyjnym HODLerem tej kryptowaluty na świecie. Obecnie firma posiada już 190 tys. BTC.

W swoim ostatnim raporcie finansowym podsumowującym stan na koniec IV kwartału 2023 roku firma określiła się jako „deweloper bitcoina”.

Teraz natomiast więcej o tym, w jak dużym stopniu działania korporacji skupiają się na największym z cyfrowych aktywów, opowiedział dziennikarce CNBC jej współzałożyciel i dyrektor wykonawczy, czyli Michael Saylor.

Otóż ogłosił on, że MicroStrategy dokona rebrandingu, w następstwie którego stanie się oficjalnie firmą zajmującą rozwojem bitcoina. Jak tłumaczył, ta decyzja stanowi tak naprawdę naturalny ruch biorąc pod uwagę ich sukces w związku ze strategią opartą na regularnym akumulowaniu tego aktywa. Podkreślił przy tym wspomniany już fakt, że żadna firma na świecie nie posiada tylu bitcoinów, co oni.

Czym więc będzie się teraz zajmowało przedsiębiorstwo? Plany firmy skupiają się na rozwoju oprogramowania, generowaniu nowych opcji przepływów pieniężnych i wykorzystania rynków kapitałowych do skupowania większej ilości BTC przez akcjonariuszy.

Ponadto MicroStrategy porzuciło lokalne rozwiązania technologiczne na poczet opcji działań chmurowych i wdrożenie do prowadzonych procesów sztucznej inteligencji. Te kroki mają pozwolić firmie na dalszy rozwój swoich działań.

Bitcoin jest najpopularniejszym aktywem inwestycyjnym na świecie. Jest nowatorski, cyfrowy, globalny, unikalny i nieskorelowany z tradycyjnymi aktywami ryzykownymi. To sprawia, że ​​jest to naturalny dodatek do portfela odpowiedzialnego inwestora

– stwierdził Saylor.

MicroStrategy rebrandingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.