Ten halving bitcoina będzie inny niż poprzednie - twierdzą analitycy Grayscale | Wiadomości | CrypS.

Ten halving bitcoina będzie inny niż poprzednie – twierdzą analitycy Grayscale

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Do halvingu bitcoina dzieli nas ok. 10 000 bloków. W praktyce daje nam to ok. 63 dni. Firma zarządzająca aktywami Grayscale twierdzi, że zbliżający się podział nagrody dla górników niesie za sobą ważne implikacje. I to o wiele poważniejsze w porównaniu do poprzednich halvingów.


  • Zdaniem Grayscale tegoroczny halving będzie inny niż poprzednie,
  • Chodzi o wpływ na rynek ETF-ów.

Ten halving będzie inny

Halving oznacza podział nagrody dla górników. Nagroda za wykopanie nowego bloku znów spadnie o połowę. Tyle że tym razem ma mieć to o wiele większy wpływ na rynek niż wcześniej.

Według firmy Grayscale niedawne wprowadzenie na rynek funduszy Exchange-Traded Funds (ETF) zapewniło stabilny rynek zbytu, który może przeciwdziałać presji spadkowej wynikającej z emisji nowych coinów.

Ogólnie rzecz biorąc, fundusze ETF zapewniają dostęp do ekspozycji bitcoinów większej sieci inwestorów, doradców finansowych i podmiotów zajmujących się alokacją rynku kapitałowego, co z czasem może doprowadzić do wzrostu popularności kryptowalut w głównym nurcie

– napisała spółka.

Inne czynniki, które zmieniają sieć

Co więcej, Grayscale podkreśliło znaczenie Bitcoin Ordinals, czyli  bitcoinowych inskrypcji. Firma stwierdziła, że aktywa te „stanowią nową ścieżkę w kierunku utrzymania bezpieczeństwa sieci poprzez zwiększone opłaty transakcyjne”.

Poza tym pojawienie się tychże ożywiło blockchain bitcoina, przynosząc górnikom ponad 200 milionów USD w opłatach transakcyjnych (według stanu na luty 2024).

Ponadto Grayscale zauważyło, że górnicy proaktywnie przygotowują się na finansowe konsekwencje halvingu, sprzedając swoje BTC pod koniec 2023 r. Są więc finansowo zabezpieczeni przed skutkami podziału nagrody, a tym samym potencjalnym spadkiem dochodowości ich działalności.

Grayscale stwierdziło też, że nawet gdyby niektórzy górnicy opuścili sieć (tj. przestali kopać coiny), późniejsze zmniejszenie hashrate’u spowoduje dostosowanie trudności wydobycia, zapewniając stabilność sieci.

Chociaż [BTC] od dawna jest określany jako cyfrowe złoto, ostatnie wydarzenia sugerują, że [BTC] ewoluuje w coś jeszcze bardziej znaczącego

– podsumowało Grayscale.

Dziś jeden bitcoin kosztuje nieco ponad 50 000 USD, co oznacza skok kursu o aż 4% w skali doby i 16% w ciągu tygodnia.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.