Skok ceny bitcoina to zapowiedź silnych spadków. Tak sugeruje Peter Schiff | Wiadomości | CrypS.

Skok ceny bitcoina to zapowiedź silnych spadków. Tak sugeruje Peter Schiff

Jacek Walewski
Kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebił poziom 50 000 USD. Peter Schiff, ekonomista i jeden z przeciwników tej kryptowaluty, jest zdania, że to zapowiedź… krachu. Brzmi mało sensownie? Tak. Wyruszamy więc w pełną niebezpieczeństw przygodę do umysłu tego pana. Cel? Zrozumieć o co mu chodzi.


  • Peter Schiff uważa, że bitcoin wkrótce straci na wartości,
  • W tle jednak kryptowaluta mocno drożeje i za 1 BTC płaci się już ponad 50 0000 USD.

Peter Schiff: bitcoin drożeje, więc inwestorzy stracą!

Nim wejdziemy w niebezpieczne zaułki umysłu jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, najpierw parę faktów. Jeden bitcoin kosztuje teraz nieco ponad 50 000 USD, co oznacza skok ceny o 4% od wczoraj i aż 17% w skali tygodnia. To zapewne efekt tego, że ETF-y dla ceny spot BTC mocno skupują bitcoiny, czym napędzają jego wzrosty.

Powyższe brzmi jak super inwestycja. Tyle że Peter Schiff jest zdania, że to tylko wstęp do krwawej łaźni i krachu. Sugeruje to od wielu lat. Tym razem zdaje się być przekonany do swojej racji jeszcze mocniej.

Wygląda na to, że w przypadku bitcoina i ETF-ów ma miejsce kolejna klasyczna akcja typu „pompuj i zrzuć”. (…) Wokół nowo notowanych bitcoinowych ETF-ów jest wiele szumu. Ciekawe kiedy zacznie się masakra

– dodał Schiff na X.

I faktycznie, wzrost kursu BTC przypisuje się zakupom ETF-ów dla jego rynku spot typu, które w zeszłym tygodniu nabyły tę kryptowalutę za ponad 1,1 miliarda USD. Fundusze Blackrock iShares Bitcoin Trust i Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund w ciągu 30 dni osiągnęły wartość 3 miliardów USD. To bycze sygnały. Dlaczego więc ekonomista nadal wieszczy krach?

Skąd bierze się sceptycyzm Schiffa?

Pogląd Schiffa wydaje się brać z przekonania, że ​​ten nagły skok ceny może być przygotowaniem do gwałtownego spadku, czyli właśnie wspomnianego przez niego schematu „pompuj i zrzuć” (pump i dump).

Oczywiście należy brać pod uwagę , że jeszcze przed halvingiem na rynku dojdzie do mocnej korekty ceny. Nie przekreśli ona jednak dalszej hossy.

Podejście Schiffa do BTC jest po prostu… głupie (tak, ktoś w końcu musiał to powiedzieć!). Od wielu lat wieszczy upadek kryptowalut, zamiast korzystać z ich fenomenu i powiększać swój kapitał. Obecnie jesteśmy najpewniej przededniu większej hossy. Możliwe, że to ostatnie tygodnie, by kupić „taniego” bitcoina.

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Kurs bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.