Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.12.2023]

Kursy kryptowalut 12.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Binance listuje kolejny token od Bitcoin Ordinals. Kurs oczywiście wystrzelił

Największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła dziś, że notuje nowy token na swojej platformie, ale w takiej dość specyficznej formie. W każdym razie, ważne jest to, że kurs zareagował silnym wzrostem i właśnie to się w tym momencie liczy dla jego posiadaczy.

Czytaj więcej: Binance listuje nowy token, a ten wystrzela o 170% w dobę i osiąga nowe ATH

Jamie Dimon z JPMorgan obrywa od Mike’a Novogratza za słowa o BTC

O bitcoinie najwięcej do powiedzenia złego mają osoby, które nie studiowały zbytnio natury tego aktywa i zupełnie też nie śledziły jego osiągnięć na przestrzeni dekady. Najlepiej też patrzeć na cudze podwórko, gdy na swoim absolutnie nie trzyma się porządku. Kilka dni temu słynny bankier kolejny raz uderzył w kryptowaluty i określił je mianem narzędzia wyłącznie dla przestępców. Teraz odpowiedział mu na to CEO Galaxy Digital i obnażył słabość jego instytucji wobec rynku BTC.

Czytaj więcej: Bitcoin przegania Was od dekady. Mike Novogratz punktuje krytyka kryptowalut

Avalanche silny jak nigdy. Korekty mu nie straszne

Czyżby to miał być czarny koń potencjalnego sezonu na altcoiny? Coraz mocniejsze fundamenty i wsparcie ze strony gigantów z rynków finansowych mocno podbiły ostatnio kurs AVAX. Analitycy wskazują na spore zainteresowanie wśród inwestorów, aczkolwiek i zwracają uwagę że jego korekta może nastąpić po prostu z pewnym opóźnieniem.

Czytaj więcej: Ten altcoin uniknął korekty, a jego kurs stale rośnie

Wszystko, co powinniście wiedzieć o XRP oraz systemie działania Ripple

Od czego może zależeć sytuacja XRP w przyszłości? Jakie instytucje korzystają dziś z tej kryptowaluty i do jakich celów im ona dokładnie służy? Czy token ten jest w stanie jeszcze kosztować więcej niż dolara? Wszystko powyższe wyjaśniamy w tym artykule, gdzie również zawarliśmy sporo ciekawostek dot. ekosystemu Ripple.

Czytaj więcej: Co tak naprawdę wiemy o Ripple (XRP)? Ile kryptowaluta będzie kosztować w 2025 roku? Analiza techniczna

Korzystasz z własnego chatbota AI? Lepiej uważaj, co mu przekazujesz

Rozwój AI postępuje w tak szybkim tempie, że praktycznie już teraz możemy trenować własne boty GPT, by służyły nam do konkretnych celów. Problemem jest jednak to, że powierzamy im wiele cennych informacji, którymi nie dzielimy się na co dzień ze światem, a wcale nie mamy gwarancji, że sztuczna inteligencja będzie ich strzegła za wszelką cenę.

Czytaj więcej: Narzędzia AI mają wadę, przez którą Twoje wrażliwe dane mogą trafić w złe ręce

Elon Musk nieco inaczej patrzy na klęskę gospodarczą niż Robert Kiyosaki

Najbogatszy człowiek świata ma specyficzne poczucie humoru, o czym chyba każdy zdążył się już przekonać. Natomiast autor słynnej książki o inwestowaniu stale próbuje siać strach i panikę wśród swoich obserwatorów i zapowiada ogromny kryzys gospodarczy. Teraz fani Kiyosaki’ego skonfrontowali się  z tym, co Musk udostępnił na X odnośnie potencjalnego krachu finansowego na rynkach. Który z biznesmenów ma rację?

Czytaj więcej: Elon Musk czy Robert Kiyosaki – który ma rację odnośnie załamania się gospodarki?

KuCoin zapłaci ogromną karę finansową

Kryptowalutowa giełda osiągnęła porozumienie w Sądzie Najwyższym Nowego Jorku w sprawie wymierzonego przeciwko niej pozwu. Chodziło o działanie na terenie tego stanu bez odpowiedniej licencji brokerskiej. W ramach kary firma musi teraz zapłacić  22 miliony dolarów oraz uniemożliwić mieszkańcom tego stanu korzystania z jej platformy.

Źródło: Cointegraph

Kursy kryptowalut 12.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.